Playstation 4 hala alınır mı?

Oyun dünyasında şu an büyük çalkantılar var. Güncel konsolların son nefesleri yaklaştıkça insanların kafası daha çok karışıyor…

Playstation 4 mü alalım, yoksa Playstation 5 mi bekleyelim? Sabırsız okurlarımız için cevabı hemen verelim:

Playstation 5 beklemeyin, PS4’ü gördüğünüz yerde kapın!

Playstation 5, 2020 Kasım-Aralık aylarında çıkacak, ancak tarih bizim için tam olarak doğru değil. Türkiye gibi ülkelere Playstation geç gidiyor. Dünya’nın her yerine stok yetiştirilmeye çalışıldığı için bazı ülkelere çok kısıtlı sayıda stok gidiyor. Hal böyle iken Aralık 2020’de Playstation 5 bulmak sadece rüyamızda olur gibi duruyor. “Tamam, sen onu boş ver! Konsolu bulduk diyelim…”

Elektronik cihazların ilk üretilen versiyonlarında genelde teknik sıkıntılarla dolu olur. Ki konsollar da bu konuda bir hayli ünlüdür. Xbox 360’ın üç kırmızı hatası gibi gibi…

Yatağa uzanın ve gözlerinizi kapatın. Paranızı biriktirip yeni konsol aldığınızı hayal edin. Evinize gidip büyük bir heyecanla konsolu açıyorsunuz ve oynuyorsunuz. Sonra hiç beklemediğiniz bir anda konsolunuz bozuluyor ve ortada kalıyorsunuz. Tam bir kabus! Aman Tanrım size bunu yapamam. Tamam tamam uyanın hadi. Kabusunuzdan korkuyorsanız koştura koştura yeni konsol almanın bir anlamı yok. İlk üretilenlerin hatasının giderilmesini bekleyebilirsiniz.

Playstation 4’te hali hazırda çok büyük bir kütüphane var. Oyunları da ikinci el piyasasında gayet ucuz. Ama ya PS5’teki geriye uyumluluk? Geriye uyumluluk elbette olacaktır, fakat PS4 oyunlarını PS5’te oynamak için bu kadar masraf yapmanıza gerek yok. Peki ya PS5 oyunları?

PS5’in çıkış oyunları olacağını biliyoruz. Godfall dışında Sony’nin kendi oyunları da olacak. En büyük aday ise Horizon Zero Dawn 2 ama bu resmi bilgi değil.

Ya o baba oyunlar PS5’e hemen çıkarsa?

Hangi baba oyunlar? He sen yeni Spider-man, Bloodborne ve God of war oyunlarını soruyorsun. O kadar dev markaları PS5’in yayılmasını beklemeden çıkarmazlar. Böyle bir riske girmek zaten pek mantıklı olmaz. 2022 yılına kadar çıkacağını düşünmüyorum. Zaten genelde konsolun 2. yılına doğru “konsol aldırtan” oyunlar gelmeye başlar. Bloodborne da PS4’ün ikinci yılına doğru çıkmıştı. Ayrıca PS5 çıksa bile 2022 yılına kadar PS4 desteklenmeye devam edecek. Exclusive oyunlar olmasa da üçüncü parti oyunlar gelmeye devam edebilir.

PS4 almak çok daha ekonomik

PS5, minimum 5000₺ gibi duruyor. Ki bu fiyatın iyimser bir fiyat olduğunu size söylemeliyim. Bu yüksek fiyata hemen PS5 almak ne kadar doğru bilmiyorum. Ayrıca eski konsolu satmak istediğinizde de Teknosa’da, Vatan Bilgisayar’da para karşılığında geri alıyorlar. Daha da fazla para kazanmak isterseniz, direkt insanlara da ikinci elden satabilirsiniz.

The Last of Us Part II

Evet, son ve en büyük cevabım The Last of Us Part II olacak. Tabii ki Ghost of Tsushima da var, ancak beni en çok heyecanlandıran oyun elbette ki The Last of Us. Açıkçası ben asla PS5’i bekleyemem. 29 Mayıs’ta çıkacak olan The Last of Us Part II’yi hemen oynamalıyım. Yayıncılarda görmeye dayanamam bile. Ki sadece The Last of Us değil, daha önce çıkan exclusive oyunları da beklemeye dayanamam.

God of war da Spider-man de hemen oynanmalı. Hazır oyunsuz bir dönemdeyiz. Sizce de yeni konsol almanızın vakti gelmedi mi? Hemen PS4 alıp, Uncharted serisini, God of War’u, Spider-man’i, Horizon Zero Dawn’ı ve daha birçok exclusive’i oynayabileceksiniz. Sizi çok güzel maceralar bekliyor. Hem PS5’te bu oyunların devamından başlamak yerine önceki oyunları da oynamalısınız. Bence beklemeyin, hemen alın.

Playstation 4 hala alınır mı?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.