Lego Star Wars: The Skywalker Saga – Ön İnceleme

Onlarca versiyonuna bir yenisinin eklendiği, Star Wars evreninin yeniden Lego ile buluştuğu Lego Star Wars: The Skywalker Saga 5 Nisan’da oyuncularla buluşuyor! Ben de “Lego’nun diğer oyunlarından farkı ne ki?” diyenler adına oyunu oynadım ve oyundan neler beklemelisiniz temalı bir inceleme yazmak istedim. Oyunu almak veya almamak arasında kaldıysanız bu yazının size yardımcı olacağını düşünüyorum. Spoiler olmayacak merak etmeyin.

Daha önceden bir Lego oyunu oynadıysanız az çok neler beklemeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Ben de oynanış videosu yayınlanana kadar en son PSP’de oynadığım Lego Star Wars II oyununa benzeyeceğini, ekstra olarak görsellik ve diyalog ekleneceğini düşünüyordum fakat oyun beklediğimden çok daha fazlası çıktı.

Yepyeni Bir Oynanış, Açık Dünya ve Karakter Gelişimi

Lego’nun en keyifli yanlarından birisi bir şeyler kurma ve puan toplama hissiyatıydı benim için. Bu oyunda işler tamamen değişti. Savaşlardaki üçüncü şahıs (Third Person) kamera açısı, yeni ve gelişmiş hedef alma sistemi, combo’lar, her karaktere ait farklı özellikler gibi eklentileriyle oyun inanılmaz keyifli hale gelmiş. Hedefleri vurmak eski oyunda ne kadar kanser ediyorsa, bu versiyonda bir o kadar eğlenceli. Üstüne bir de artık karakterinizi geliştirebiliyor, sayısız gezegene özgürce gidebiliyor ve evrenin meşhur gemileriyle uzay savaşlarında derin bir yolculuğa çıkabiliyorsunuz.

Ayrıca artık hikayeye takılı kalmak zorunda da değilsiniz. 300+ karakter seçeneğiyle ister direkt hikayeye dalın, isterseniz de Tatooine’ın kumlu sokaklarında halktan birine yardım ederek Womp Rat avlayın. Tamamıyla size kalmış. Yan görevlerin genişliği, diyaloglar (Clone Wars ekibi seslendirmesiyle) ve pek çok açık dünya etkeniyle Star Wars evrenine kelimenin tam anlamıyla giriş yapmışlar.

Doyurucu İçerik

Yaklaşık 5 gündür oynuyorum ve hikaye bazında yalnızca A New Hope’u bitirebilme imkanım oldu. Yapılacak o kadar çok şey var ki gezmekten ve gizli parçaları toplamaktan hikayeye ağırlık veremedim. Bu da beni çok mutlu ediyor. Şunu diyebilirim ki, oyunun bir an önce herkes tarafından oynanması için çok heyecanlıyım. İnternete düşecek görselleri şimdiden tahmin edebiliyorum.

Merak edenler için oyunu Xbox Series S’te 60FPS ayarıyla oynuyorum. Performans açısından herhangi bir sıkıntı çekmedim. İlk cutscene’de çok ufak bir kasma olmuştu onun haricinde tekrar bir sorun yaşamadım optimizasyon açısından. PS5 sürümünde de performans sıkıntısı görmedim. Merak edenler için DualSense’e göre özel bir ayarlama yapmamışlar.

Almaya Değer Mi?

Açıkçası fiyatları epey pahalı. Eğer Star Wars’u çok seviyorsanız ve Lego oyunlarına da benim gibi geçmişten gelen bir bağlılığınız varsa, alınabilir derim. Fakat sevip sevmeyeceğinizden emin değilseniz deneme yapmak için oldukça uçuk fiyatlara sahip. Bu nedenle oyunun yayınlanan oynanış videosunu izlemenizi önererek kararı size bırakıyorum. Ayrıca asıl incelememiz daha detaylı olacağı için karar vermenize de daha yardımcı olabilir.

Oynarsanız düşüncelerinizi bizle paylaşmaktan çekinmeyin. Asıl incelemede görüşmek üzere. Güç Sizinle Olsun. 🙂

Yazar: Pelin Yiğit

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.