Kassandra Neden İyi Bir Karakter?

Assassins Creed’in Vallhalla’dan önceki basamağı olan Odyssey’den tanıdığımız Kassandra, şüphesiz ki oyuna dair her şeyden daha çok parıldayarak ön plana çıkıyor. Ubisoft bile oyunu Kassandra’ya göre tasarladığını belirtmekten çekinmiyor. Peki Kassandra gerçekten iyi bir karakter mi?

Her şeyden önce Kassandra’nın iyi bir karakterden çok gerçekten karakteristik bir karakter olduğunu söylemek gerekir. AC: Odyssey’in katmanlarını üst üste yığdığımızda Kassandra dışındaki herkes soluk ve gri bir çizgide kalıyor. Oyundaki tüm karakterler birbirinden çok az bir farkla ayrılırken, ana karakterimiz Kassandra daha belirgin bir profil yaratıyor.

Hem yüzlerce saat süren bir oyunu hiç ayağı takılmadan sırtlanmasıyla hem de her şeye karşı güçlü duruşu, her şeyle müdahale etmesiyle Kassandra eşsiz bir güçlü savaşçı kadını hakkıyla ortaya koyuyor.

kassa

Peki Kassandra mı Alexios mu?

Oyunu sadece Kassandra ile oynadığımdan, seçebildiğimiz diğer karakter olan Alexios ile de aynı derece bir başarı yakaladılar mı bilmiyorum. Ancak Kassandra’nın oyuna olan kimyası öylesine güzel ki, dünyanın içerisindeki herhangi bir taş parçası kadar uyum yakalayabiliyor. Oyunu Kassandra dışında bir karakterle oynamayı hayal bile edemiyorum. Oyuncular da Kassandra’yı öylesine benimsediler ve ondan bahsettiler ki, bir başka karakterle de oynayabiliyor olduğumu gördüğümde ufak bir şaşkınlık yaşadım. Alexios ile yollarımızın oyunda kesişmesinden yola çıkarak sadece çok kötü bir seslendirmeye sahip olduğunu söyleyebilirim. Hatta öyle ki neredeyse komik duruyor.

ac-odyssey-alexios-reviewAlexios’un aksine Kassandra’nın kimi zaman alaycı, kimi zaman ciddi tonlamasıyla kollarını bağlaması, mimikleri, karşısındaki karakteri süzmesi muhteşem bir senkron oluşturuyor. Yüzünde her daim yerini koruyan eğlenmiş, alaycı ve kendinden emin yarım gülümsemesi oyunun vazgeçilmez bir parçası bence.

Biraz önceki benzetmeden yola çıkarsak Kassandra tamamen uyumlu, yosunlu ve çamurlu bir kaya parçası gibi dururken Alexios sivri ve kaba saba, çıkıntılı bir kaya kadar uyumsuz duruyor.

Kassandra iyi bir karakter mi?

Sonuç olarak her ne kadar Kasssandra’yı oyunun tümü kadar derinlikten uzak bulsam da tanımaktan ve bana yüzlerce saat eşlik etmesinden menun kaldım. Ubisoft’un bu karakteri oyuna yerleştirme, dünyayı ve görevleri tasarlama şekli de Kassandra’nın halihazırda parlak olan yıldızını biraz daha ışıldatmış.

Kassandra her ne kadar bir adım geriden takip etse de, oyun için fazlaca iyi yazılıp tasarlanmış, akılda kalıcı ve hep hatırlayacağım bir karakter.

 

Kassandra Neden İyi Bir Karakter?” üzerine 2 yorum

  1. Ben alexios olarak oynadım ama oyunun ana konusu kassandraymis açıkçası alexiosta da güzel bu arada sonradan güncelleme ile mi geldi bilmiyorum ama alexios’da süzüyor el kol hareketi yapıyor

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.