WWE 2K22: Yeni Gibi Gözüken Eski Oyun

Her sene çıkan oyun serilerinde yeni moda bir sene ara verip diğer sene daha güçlü bir şekilde geri dönmek oldu. WWE 2K serisi de bu furyaya katıldı. WWE 2K21 iptal edildi ve WWE 2K22’ye odaklanıp daha güçlü bir çıkış istediler. 1 sene fazladan odaklanmak işe yaramış, ama yeterli olmuş mu olmamış mı gelin birlikte bakalım.

Görselin Kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=h1yP2Zeawfs

Detaylandırılmış Modellemeler

Seriye 1 yıl ara vermenin en büyük etkisi grafiklerde olmuş. Tüm karakterler daha ayrıntılı modellenmiş ve daha gerçekçi duruyorlar. Yeni nesil oyun grafiklerine yetişemeseler de kayda değer bir gelişim göstermişler. Çevredeki seyirciler de daha eli ayağı düzgün duruyorlar. Grafikleri gerçekten büyük gelişim göstermiş ama ne yazık ki WWE 2K22 oynanışın hantallığının altında boğulmuş.

Dinozorlaşmış Oyun Mekanikleri ve Dinamikleri

WWE serisinden çok keyif aldığım zamanlar yaklaşık 10 sene önceydi. O zamandan beri pek oynamadım ve seriye 2K22 ile geri dönüş yaptım. Oyun hala bıraktığım halde. Aynı kontrolsüzlük, aynı mekanikler ve dolayısıyla aynı dinamikler. Yeni araba kokusunun arkasında eskimiş bir hurda yığını saklanıyor. Grafik gelişimini yaparken oynanış tarafına da biraz zaman ve bütçe ayırmalarını isterdim. Kontrollerde ciddi bir sıkıntı var, yapmak istediğim şeyi yapmaya çalışırken kendimi bambaşka bir şey yaparken buluyorum. PS5’te oyunu deneyimledim, eski bir sistemde çalıştırıyormuşum gibi oynanışta bir hantallık sezdim.

Almaya Değer Mi?

Oyun dövüşürken yeterli seviyede tatmin etmiyor. Güncel diğer dövüş oyunlarının gölgesinde kalıyor. Nostaljik hisler dışında pek tercih edilebilir gibi değil. Co-op dövüş yaparken yanımda biri olduğu için çok güldüm ve eğlendim. Arkadaşınla oynarken hala keyif alabiliyorsun, o özelliğini koruması iyi bir şey ama onun dışında pek bir şey vaat etmiyor. Nostalji yaşamak istiyorum diyorsanız, indirim bekleyip arkadaşınızla birlikte göz atabilirsiniz.

Yazar: Doğuş Nuh Kelleci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.