Ghost of Tsushima’nın İlk 10 Gününde Neler Yapıldı?

Yılın en merakla beklenen oyunlarından Ghost of Tsushima‘nın çıkışı ile birlikte hepimiz samuray temasına bürünmüş ve Tsushima Adası’nın göz alıcı manzaralarına ve tenimizi okşayan rüzgarına kapılmıştık. Peki oyuncuların ilgi odağı olduğu çıkış gününden beri, ilk 10 günde samuraylar olarak bu oyunda neler yaptık? PlayStation bu süreçteki istatistikleri şu şekilde paylaştı.

En İyi Çıkış Yapan Oyun

Ghost of Tsushima ilk 3 gün içerisinde 2.4 milyonu geçmeyi başararak muhteşem bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Böylelikle de PlayStation 4’ün en hızlı satan yeni IP’si oldu. Bu rakamlarla birlikte Tsushima adasına adım atan oyuncular 10 günlük bir süreçte inanılmaz rakamlar ortaya çıkarttılar. Satış rakamı ve bu istatistikler adeta oyuna gösterilen bu büyük ilginin bir yansıması gibi.

1

Ghost of Tsushima’nın ilk 10 gününde oyuncular 156,4 milyon düşmanla karşılaştılar.

Rüzgarlar gerçek samuraylar için gerginlikle esti ve oyunda 57,5 milyon düello gerçekleştirildi. Bu düşmanların 139.4 milyonu korkuya boyun eğdi ve yere serildi.

Oyuncular muhteşem manzaraları hayranlıkla seyre dalarken at sırtında tam 810.3 yıl geçirdiler. Bu maceralarda 16.2 milyon kaplıcayı ziyaret ettiler.

2

Samuray kültürü ile iç içe geçen bu oyunda sadece kan dökülmedi. 14.2 milyon samuray Haiku yazdı ve 28.1 milyon kez oyun içinde flüt çalışlarının Tsushima Adası’nda yankılanmasını dinlediler.

Oyunun en sevilen yanlarından biri olan tilkiler de 8.8 milyon kez sevildi. Bu rakam en az tilkileri gördüğümüz anlar kadar yüzlerimizi gülümsetti.

3

Ghost of Tsushima’nın gözlerini alamayacağınız ne kadar çok manzarayı bünyesinde sakladığımızı belirtmemize gerek bile yok. Hepimiz bu konuda hemfikir olduk ve 15.5 milyon fotoğraf çektik.

Bu rakamlar fazla söze yer bırakmadan Ghost of Tsushima’nın ne kadar yoğun ve heyecanlı bir deneyim olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.