Fall Guys: Yılın Sürpriz Yumurtası

The Last of Us Part II geldi, birbirimize ayakkabı atarak tartışıp durduk. Ghost of Tsushima geldi, birkaç kişi eleştirse de neredeyse herkes sevdi ve eğlenerek oynadı. Bu büyük yapımların hype’ı da tartışması da siniri-stresi de çok yordu. Oyunların bizi eğlendirme araçları olmasından daha farklı yerlere doğru çekmeye başladık ki çekmek hoşumuza da gidiyor. Daha anlamlı ve daha keyifli olmaya başlıyor. Yine de büyük oyunlar bende karın ağrıları yaşatmaya başladıktan sonra tam da yorulup tükenmişken, Fall Guys sıcak bir battaniye gibi sarıp sarmaladı ve beni rahatlatıp içimi huzurla doldurdu.

Battle Royale Bıktık Senden

Realistik grafikler ve mekaniklerle hayatta kalan son adam olmaya gerçekten doyduk. Savaş simülasyonu kadar gerçekçi olması elbette etkilemişti ama 3-4 yıldır yığınlarca bunlardan çıkması ve tüm oyun sektörünün oraya doğru kayması korkunç bir hal almıştı. Tüm bunların arasındaysa bu modu yaratıcı, farklı ve eğlenceli bir hale sokanlar da var. Bunların en güncel ve en iyi örneği ise FALL GUYS!

Fall Guys Neymiş?

Human Fall Flat ve Gang Beast tarzı dinamikleriyle Super Mario Party’deki mini oyunları birleştirip bir battle royale oyunu yapmışlar. Eskiden izlediğimiz “Wipe Out” parkurlarına benzer bir alanda 60 kişiyle yarışarak hayatta kalan son kişi olmaya çalışıyorsunuz. Sadece parkur da değil, top taşıdığımız veya sürüklediğimiz oyunların yanında tavuk taşıyıp çalıp kaçtığımız oyunlar da var. Kuyruk çalıp kaçtığımız mini oyunlar bile var.  Bu parkur ve mini oyunlarda insanlar elene elene bir sonraki etaba geçiyor. 10-15 kişi kaldığında da final oyunu oynayıp ayakta kalan son kişi olana dek dayanıp oyunu kazanıyorsunuz.

Tatlı sosis karakterle yan yana koşmak hem komik hem de sinir bozucu olduğunu söylemem gerek. Gelip size çarptıklarında yerden tekrar ayağa kalkmaya çalışırken içinizde öfke patlamaları oluyor. “Durun, beni arkada bırakmayın!” deseniz de hepsi pıt pıt koşmaya devam ediyor. Birbirinize çarpmak dışında birbirinizi tutabiliyorsunuz da, tıpkı Human Fall Flat gibi. Tabii ki bu sayede işler iyice kızışıyor.

Tartışmasız oynadığım en eğlenceli oyunlardan biri oldu. Yılın sürpriz yumurtası dememin sebebi de bu. Aniden çıkıp çerezlik ve çok eğlenceli olmasıyla kalbimde yer etmeyi başardı. Teknik betasını oynayarak elde ettiğim bu eğlenceli anlara devam etmeyi çok istiyorum. 4 Ağustos’ta çıkacak olan Fall Guys’ı herkese tavsiye ederim. En farklı zevke sahip olan da en casual-en hardcore oyuncu da Fall Guys’da çok eğlenecek. 2020’de en çok konuşulan ve popüler olan oyunlardan biri olacak gibi duruyor.

Psn Plus’ın ağustos ayı hediyelerinden biri de Fall Guys. PS4’te ücretsiz olarak veriliyor ama Steam’de oynamak istiyorsanız 38TL vermeniz gerekiyor. Normal fiyatı 20$ olup Türkiye’ye özel fiyatlandırma yapması da bizi mutlu etti. Son kuruşuna kadar değeceğini temin ederim. Eğer yanınıza 3 arkadaşınızı alıp ekip olarak girerseniz de gülmekten karnınız ağrıyacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.