Heyecanlandıran Star Wars Celebration Duyuruları

Star Wars‘un sonsuz evreninde kaybolmak için gerçekten güzel bir zaman çünkü en hareketli dönemlerinden birini yaşıyoruz. Son zamanlarda The Mandalorian gibi, The Book of Boba Fett gibi ve şimdi de Obi-Wan Kenobi gibi yepyeni ve oldukça başarılı diziler izledik.

Geçtiğimiz birkaç günde ise Star Wars Celebration devam etmekteydi, bu süreçte sevdiğimiz pek çok ismi gördüğümüz, onları bir araya getiren birbirinden güzel paneller izledik. Hatta Hayden Christensen, Ewan McGregor ve Clone Wars serisinde Ahsoka’yı seslendirmiş Ashley Eckstein’i bir arada görme şansına eriştik ve Star Wars fanlarının tüylerini ürperten duygu dolu bir andı. Etkinlik süresince ise her gün yeni bir içerik duyurusu gördük. Listemde izleyecek, oynayacak pek çok yeni isim belirdi;

Andor

Andor dizisinden ilk fragmanı gördük. Dizi, Rogue One’da yaşananların 5 yıl öncesini anlatıyor ve Diego Luna’nın canlandırdığı Cassian Andor karakterine odaklanıyor. Fragmanda Stellan Skarsgard’ın da yer aldığını gördük. Bu dizinin göründüğünden de fazlası olduğunu düşünüyorum. Kathleen Kennedy dizi hakkında ” Sizi neyi beklediğini asla tahmin edemezsiniz. Tepkilerinizi görmek için sabırsızlanıyorum.” açıklamasını yaptı. 12 bölümden oluşacak dizi, 31 Ağustos’ta geliyor. 

Ahsoka ve The Mandalorian

Ahsoka dizisinin çıkış tarihi 2023 olarak açıklandı. Dizi hakkında bilinen bir detay da dizide Chopper ve Hera Syndulla’yı görecek olmamız. Natasha Liu Bordizzo ise Ahsoka dizisinde Sabine Wren’i canlandıracak.

The Mandalorian’ın 3. sezonu da Şubat 2023’te gelecek. Hatta Jon Favreau, 4. sezon senaryosunda çoktan çalışmaya başladığını da belirtti. Böylece 4. sezon da onaylanmış oldu. Geriye tek bir sorun kalıyor, 2023’e kadar nasıl bekleyeceğiz?

The Mandalorian’dan bir de fragman yayınlandı ancak pek çok fragman sadece Star Wars Celebration katılımcılarına özel gösterildiğinden izlemek mümkün olmadı. Sadece bu sezon bolca Mandalore göreceğimizi ve Bo Katan’ın baş kötü karakter olarak döneceğini biliyoruz. Ki bunlar benim heyecanlanmama yetti de arttı bile.

Skeleton Crew

Jon Watts’ın Star Wars dizisinin Skeleton Crew olarak adlandırıldığını öğrendik. Dizide Jude Law da yer alacak. Yapımcılığını Jon Watts, Christopher Ford, Jon Favreau ve Dave Filoni üstleniyor. Bizi iyi bir şeyin beklediğini biliyoruz.

Jon Watts, dizinin bir grup çocuğun yanlışlıkla Star Wars galaksisinde kaybolmasını, evlerini bulmaya çalışırken yaşadıkları yolculuğu konu aldığını söyledi. Dizi, Ahsoka ve The Mandalorian ile aynı zaman diliminde geçiyor. 2023‘te çıkacak.

Jedi Survivor

Star Wars Jedi Fallen Order’ın devam oyunu Jedi Survivor’dan ilk fragmanı gördük. İlk oyuna göre daha karanlık bir tonda olduğu söylenen oyun, gerçekten de fragmanda bu hissi fazlasıyla veriyordu. İlk oyunla temellerini atan, nasıl bir deneyim yaşatmak istediğini keşfeden oyunun, Jedi Survivor ile çok daha emin adımlarla büyük bir başarıya ulaşacağını düşünüyorum.

Jedi Survivor, Jedi Fallen Order’ın 5 sene sonrasında geçiyor ve isminden de anlaşılacağı üzere hayatta kalma temasına odaklanıyor. Oyun, Xbox Series X|S, PS5 ve PC için 2023’te çıkacak.

Young Jedi Adventures

High Republic döneminde geçen, younglingleri konu alan bir animasyon serisi. Güç üzerine eğitim gören bir grup youngling’in hikayesini göreceğiz. Disney Junior ve Disney Plus için duyurulan seri daha küçük bir izleyici kitlesini hedef alıyor. Çocuklara yönelik olmasına rağmen Clone Wars’ta youngling bölümlerini çok sevmiş biri olarak benim epey hoşuma giden bir duyuru oldu.

Tales of the Jedi

Benim en çok heyecanlandığım duyuru Tales of the Jedi oldu. Bir animasyon antoloji serisi olan Tales of the Jedi her bölüm farklı bir jedi’ı anlatacak. Prequel döneminde geçen seride, Dooku ve Qui-Gon gibi jediları göreceğiz. Serinin Ahsoka’ya ayırdığı 3 bölümlük bir sekansı da olacak. Bu 3 bölümde yolculuğunun farklı kısımlarında Ahsoka’yı izleyeceğiz. Yayınlanan görüntülerde Ahsoka’nın anne babasını ve bebek Ahsoka’yı gördük.

Liam Neeson, Tales of the Jedi antoloji serisinde Qui-Gon Jinn’i seslendirecek. Liam Neeson’ın oğlu ise Qui-Gon’un daha genç bir versiyonunu seslendirecek.

Önümüzdeki sonbaharda çıkacak seriyi heyecanla bekliyorum.

The Bad Batch ve Visions

Etkinliğin son gününde gördüklerimiz ise The Bad Batch animasyon serisinin 2. sezon fragmanı oldu. Yeni sezonun 16 bölümden oluşacağı onaylandı. Önümüzdeki sonbaharda Disney Plus’a geliyor.

Bununla birlikte Visions anime serisinin de 2. sezonu duyuruldu. Yeni sezon 2023 baharında yayınlanacak. James Waugh, daha fazla Star Wars animesi geleceğini söyledi. “Star Wars ve animenin çok parlak bir geleceği var.”

Etkinlikte duyurulan yeni ve devam serilerini, öğrendiğimiz detayları sizlerle paylaştık. Önümüzdeki aylarda bolca Star Wars içeriği görmeye devam edeceğiz ve evrenin yeni köşelerin,, hikayelerin yeni yüzlerini göreceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Güç sizinle olsun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.