Animal Crossing 2.0 Güncellemesi

Çok uzun süredir büyük bir güncelleme almayan Animal Crossing, 15 Ekim’de yayınlanan Animal Crossing Direct ile takipçilerini iyice heyecanlandırdı. 5 Kasım 2021’de yayınlanacak olan 2.0 güncellemesi ile gelecek yenilikleri bu yazıda sizlerle paylaşacağım.

Yeni Eklenen Mekan ve Karakterler

The Roost: Eski oyunlarından tanıdığımız Roost’un sahipliğini yaptığı kahve dükkanı The Roost, müze içinde açılıyor! Adanızda yaşayan villagerlar buraya uğrayabilir, Amiibolarınız ile buraya istediğiniz karakterleri davet edebilirsiniz. Artı olarak kahve dükkanında birden fazla online oyuncu ile toplanabilir ve keyifli sohbetler yapabilirsiniz. The Roost’u açmak için Blathers’ın vereceği görevleri tamamlamanız gerekecek.

Kapp’n Boat Turları: Yine Animal Crossing’in eski oyunlarından tanıdığımız Kapp’n, adamızın iskelesinde bizi bekliyor. 1000 Nook Miles karşılığında bizi gizemli adalara götürecek. Bu adalarda farklı mevsimler, farklı hava şartları ve günün farklı zamanları olacak.

Harv’ın Adası: Fotoğrafçı Harv’ın adasına çok büyük yenilikler geliyor! Belli bir bağış karşılığında Leif, Cyrus ve Kicks kendi dükkanlarını bu adada açacak. Böylece istediğimiz zaman bu karakterlerden alışveriş yapabileceğiz. Yeni gelen özellikle ile bizim özelleştiremediğimiz eşyaları Cyrus özelleştirebilecek. Ve yaşlı dostumuz Tortimer’da bu adada yerini alacak. Son olarak burada yaşayan Harriet bize yeni saç stilleri öğretecek.

Sabah Sporu: Joy-con’un motion kontrol özelliğini kullanarak adanızda yaşayan dostlarınız ile beraber esneme hareketleri yapabileceksiniz!

Kişiselleştirilebilir Ada: Adanıza belli özellikler ekleyebileceksiniz. Örneğin, güzel ada modu adanızda hiç ot çıkmamasını sağlayacak, gece kuşu modu adanızdaki dükkanların gece açık olmasını sağlayacak.

Ev Güncellemesi: Evinizin dış görünüşünü artık değiştirebileceksiniz. Evinizdeki saklama alanını 5000’e çıkarabileceksiniz. Evinizdeki odalarınıza duvarlar ekleyebileceksiniz.

Nook Miles Marketine Eklenen Yenilikler

Yeni eklenen yetiştirilebilir malzemeler ile lezzetli yemekler yapabileceksiniz.

Pro Decorating License ile evinizin odalarına lamba ve raflar ekleyebileceksiniz. Her duvarı farklı kaplama ile kaplayabileceksiniz.

Pro Construction License ile adanıza inşa ettiğiniz köprü ve merdivenların sayısı 8’den 10’a yükseltildi.

9 tane yeni çit eklendi. Bazı çitleri istediğiniz renge boyayabileceksiniz.

Pro Camera App sayesinde tripod veya el ile tutulan olarak 2 farklı kamera açısı ayarlayabileceksiniz.

Custom Designs Patterns+ ile evinizin duvarlarını ve yerlerini kendi istediğiniz şekilde çizip tasarımlar hazırlayabileceksiniz.

Top 4 Fab Hairstyles ile 4 yeni saç stili Nook Miles ile satın alabileceksiniz. Kuaför Harrietin yaptığı saçlarla birlikte güncelleme toplam 11 saç stili eklenmiş olacak.

New Reactions Notebook ile toplamda 11 yeni reaksiyon eklenecek.

Island life 101 Service uygulaması ile telefonunuzdan oyunla ilgili minik ipuçları öğrenebileceksiniz.

Evdeki saklama alanınızla birbirine bağlı olan bir cihaz gelecek. Adada istediğiniz yere yerleştirebileceksiniz. Böylece eve gitmeden saklama alanına ulaşabileceksiniz. Ek olarak adanızda istediğiniz yere koyabildiğiniz bir ATM eklenecek.

Meet All 16 New Villagers Coming To Animal Crossing: New Horizons In  Version 2.0 - Animal Crossing World

Ufak Eklemeler

Ünlü şarkıcımız KK Slider yeni 11 şarkı daha çıkardı!

Kazarak bulabileceğimiz her Animal Crossing’in vazgeçilmez efsanesi Gyroid’ler eklendi.

Nook’s Cranny’e yeni eşyalar eklendi.

Artık merdivenleri yerleştirerek yüksek yerlere daha rahat çıkabileceğiz.

Dar alanlardan rahatça geçebileceğiz.

Ada sakinleri artık sizi evlerine davet edebilecek veya daha iyisi, sizin evinize uğrayarak sizi şaşırtacaklar.

Bu güncelleme oyuna getirilen son büyük bedava güncelleme olacak. Son bir bilgi olarak, Happy Home Paradise isimli yeni ücretli bir ek paket geliyor. Çıktığı zaman onun detaylarını sizlerle paylaşacağım. Sizleri Animal Crossing Discord sunucumuza da bekliyoruz. Kendinize iyi bakın, ada sakinlerinizi üzmeyin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.