Riders Republic Beta: Eğlenceli ve Çeşitli

Ubisoft bildiğiniz gibi Steep ile spor oyunu tutturmayı denemişti ancak şansı yaver gitmedi. Şimdi Riders Republic ile yeniden şansını deniyor ve iyi ki de deniyor. Bütün oyunlar aynı türe sıkışmışken, farklı türdeki yeni oyunları görmek güzel oluyor. Riders Republic daha çıkmadı ancak kapalı beta ve açık beta sürecine girdi. Biz de Riders Republic’i bu vesileyle oynama şansı yakaladık. Riders Republic, bakalım nasıl olmuş?

Bize Oynanış Ver

Spor oyunlarından en önemli şey oynanıştır. Bir hikaye ve görsel beklentiden ziyade yaptığımız sporun tuşlara dökülerek bize keyifli anlar yaşatmasıdır. Riders Republic de bunu başarıyla yapıyor. Bisiklet sürmek ve snowboard ile kaymak gerçekten çok keyifli. Spor oyunlarına ilgimizin olmamasına rağmen keyifle oynadık, ancak Riders Republic çok fazla araya giriyor. Oyunun öğrenilecek mekaniği kısıtlı olmasına rağmen öğretici (tutorial) sekansı inanılmaz uzun. Arkadaşlarınızla hemen birlikte oynamak istiyorsunuz ancak öğretici sekansı bitmeden buna izin vermiyor.

Birbirinden farklı eğlenceli parkurlarda yarışarak oyunun tadını çıkartıyorsunuz. O esnada da araya “aman çok eğlenceliyiz, neyiz biz böyle” diyen NPC’lerin uzun konuşmalarına maruz kalıyorsunuz. Tüm bunları atlattığınızda da bir oyunda ilk defa harita görüyormuşsunuz gibi her yarışın sonunda tekrar tekrar anlatıyor ve yavaşça gösteriyor. Riders Republic’in kesinlikle bizi daha özgür bırakıp istediğimiz yarıştan yarışa gitmemize olanak sağlaması lazım. Öğretici sekansı 1-2 yarış ile sınırlandırıp sonrasında hemen online özellikleri bize aktif edebilir.

Tek Tuşla Sporlar Arası Geçiş

Ubisoft, Steep’te başarılı olarak gördüğü özellikleri Riders Republic’e aktarmış. Steep’teki gibi tek tuşla spor değiştirebiliyoruz, haritada tek tuşla istediğimiz yarışa ışınlanabiliyoruz. Dilersek de çevrede boş bir şekilde gezebiliyoruz. Oyunun haritası parkurlara uygun olarak güzel ve detaylıca tasarlanmış. Görsel olarak da dudak uçuklatıcı olmasa da etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Yarışlarda güzel manzaralar size ev sahipliği yapıyor. Steep’e göre daha akıcı bir oyun olmuş. Yarışlardan da ödüller düşüyor ve daha iyi ekipmanlara sahip olabiliyoruz. Otomatik iniş (Auto Landing) gibi özelliklerle başlangıç seviyesindeki oyuncuyu kolayca içine çekebiliyor.

Fiyat Yüksek Değil Mi?

Riders Republic, 28 Kasım 2021’de 269₺ fiyat etiketiyle çıkıyor. Ubisoft, bölgesel fiyatlandırma yapıp Türkiye’ye özel olarak oyunlarını 269₺ fiyat bandında tutmaya çalışsa da Riders Republic için yüksek bir fiyat. Yurt dışı için de 60-70 dolarlık bir oyun olduğunu düşünmüyoruz. 30-40 dolar fiyat etiketiyle çıksaydı, aynı fiyattaki oyunlarla daha kolay rekabet edebileceğini de düşünüyoruz. Xbox Game Pass’e eklenirse veya ücretsiz (free to play) olursa çok daha fazla kişiyi kolayca oyuna çekebilir.

Eğer bu tür sporlara ilginiz varsa kesinlikle oynamalısınız, ilgisi olmayanlar için de bir indirimde denenmeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Betayı oynama şansı yakalayan takipçilerimizin yorumlarını merak ediyoruz. Bizimle aşağıda paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.