The Way of the Househusband: Yakuza’dan Ev İşlerine

The Way of the Househusband, uzun bir süredir gözlerimi diktiğim, Netflix‘e gelmesini beklediğim bir animeydi. Gelir gelmez de izlemeye başladım. 5 kısa bölümden oluşması biraz hayal kırıklığı yaratmış olsa da dolu dolu eğlendiğimi söyleyebilirim.

Manga serisinden animeye dönüştürülen, orijinal ismiyle anmamız gerekirse Gokushufudo, çok hızlı ilginizi çekebilecek bir konuya sahip. Bir Yakuza‘nın (Japon mafyası) emekli olup kendini sıradan ev işlerine adamaya başlamasını anlatıyor. Hatta ana karakterimiz Tatsu, geçmişinden öyle tehlikeli bir şöhreti beraberinde taşıyor ki düşmanları onu sevimli mutfak önlüğü ile bile görse ödleri kopuyor. Onu ”Ölümsüz Ejderha” ismiyle tanıyor ve her koşulda ondan korkuyorlar.

Tatsu, eskiden kana buladığı ellerini şimdi ev işleriyle ilgilenmek, yemek ve alışveriş yapmak için kullanıyor ve bundan epey keyif alıyor. Karısı ve kedisiyle birlikte oldukça sevimli ve huzurlu bir emekli hayatı sürdürmeyi istiyor. Ancak huylarından ve alıştığı davranış şeklinden vazgeçmek kolay değil. Oldukça tatlı biri olsa da yüzündeki ürpertici Yakuza ifadesinden kurtulamıyor ve bu da oldukça komik anlar doğmasına sebep oluyor. Kimi zaman elindeki mutfak bıçağı ile yemek yaparken talihsiz anlarda insanlara yakalanıyor. Dolu dolu bir Yakuza komedisi.

Netflix’te sadece 5 bölüm bulunuyor, her bölümün içeriği kısa kısa skeçler halinde ev erkeği Tatsu’nun yaşadığı anları ekranlara getiriyor.

“Eski ve efsaneleşmiş bir Yakuza, evinin kocası olmak için geçmişindeki her şeyi bırakmaya hazırlanıyor. Fakat mafya hayatını bırakmak o kadar da kolay değil. O, Yakuzaların en gözü kara olanıydı. Ardında birçok şehir efsanesi bıraktı. Ona ‘Ölümsüz Ejderha’ diyorlardı. Fakat bir gün bambaşka bir yolu, evinin kocası olmayı tercih etti. Bu Yakuza komedisine hazır olun!”

İzleyip de beğenirseniz ve daha fazla benzer anime izlemek isterseniz, yine Netflix’te bulunan Gokudols‘a göz atmanızı da önerebilirim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.