Amazon Prime Dahilinde İzleyebileceğiniz 7 Film

 Amazon Prime dahilinde en keyifli 10 dizi listesinden sonra elbette film listesi de yapacaktık… Bakalım film listemizde neler varmış?

Eastern Promises

Gönüllerimize Aragorn rolüyle taht kuran Viggo Mortensen, karşımıza bu sefer Nikolay adıyla Londra’nın en güçlü Rus mafya ailelerinden birine bağlı olarak karşımıza çıkıyor. Şoförlük yapan sert ve gizemli bir adam desek yanlış olmaz. Naomi Watts ise Anna rolüyle bir hastanenin kadın doğum bölümünde ebedir. Bir gün hastaneye kanlar içinde gelen 14 yaşındaki  Tatyana, çocuğunu doğurduktan sonra vefat eder. Tatyana’nın anılarını yazdığı not defterini alan Anna, farkında olmadan Nikolay’ın yanında çalıştığı ailenin sırlarını açığa çıkartır. Film durağan ve yavaş ilerliyor. Böyle olması sizde film kesin sıkıcıdır düşüncesi oluşturmasın. Tam tersine film sizi kendine çekiyor. Rus ailesinin yanı sıra Türk karakterlere de yer verilmiştir. Filmin süresi 100 dakikadır.

A Time to Kill

İnsanları ten rengiyle değil yaptığı eylemleriyle yargılamamız gerektiğini 149 dakika ile Joel Schumacher gözler önüne seriyor. Fabrika işçisi olan Carl Lee Hailey’ın (Samuel L. Jackson) başına korkunç bir şey gelir. 10 yaşındaki kızı, iki beyaz ırkçı adam tarafından tecavüze uğrar. Carl kendince adalet uygulamak ister ve iki beyazı öldürür. Amerika’nın siyahi insanlara uyguladığı politikayı hepimiz biliyoruz. Sonrasında özgürlüğüne kavuşma şansı düşük bir şekilde tutuklanır. Carl avukat tutma hakkını kullanarak kendine avukat tutar. Avukat olarak Jake Brigance’ı (Matthew McConaughey) tutar. 

Matthew gerçekten de bir dönem hukuk fakültesine gitmeyi düşünmüştür. Oyuncu olmasa başarılı bir avukat olacağını bu filmde gösteriyor. Filme geri dönecek olursak Jake davanın zorlu olduğunu biliyordur. Kendine yardım etmesi için Ellen Roark (Sandra Bullock) adlı hukuk öğrencisiyle birlikte çalışır. Film ilerledikçe ikisi davanın kaderini değiştirecek önemli kanıtlar bulurlar. Filmin kilit noktasında Jake herkesin kalbine dokunacak bir konuşma yapar.

Beautiful Boy

Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden Nick Steff ve babası David Steff’in bağımlılıklarıyla nasıl mücadele ettiğini konu alıyor. Çoğunlukla olayları babanın gözünden izliyoruz. Komedi oyuncusu olarak tanıdığımız Steve Carell, dram filmlerinde de başarılı olabileceğini gösteriyor. Artık kendisini daha çok dram filmlerinde izlemeliyiz. Günümüzün genç aktörlerinden ve canlandırdığı her karakteriyle adından bolca söz ettiren Timothee Chalamet, bu sefer karşımıza uyuşturucu bağımlısı genç olarak çıkıyor. Bu rolle Golden Globe ve BAFTA’a aday olmuştur. Film size hissettirmek istediği her duyguyu hissettiriyor. Kullanılan müzikler de bu duruma yardımcı olmuştur. Hatta zaman zaman gerilebiliyorsunuz. Ayrıca film David Steff’in yazdığı Beautiful Boy: A Father’s Journey Through His Son’s Addiction kitabında yer alan anılardan sinemaya uyarlanmıştır.

Man on Fire

Eski CIA ajanı olan John Creasy (Denzel Washington), geçmişinden kalan kötü anılarını unutmakta ve yeni hayatına adapte olmakta zorlanır. Bir gün Meksika sınırında, eski arkadaşı Rayburn (Christopher Walken) ile karşılaşır. Rayburn, kızı Lupita (Dakota Fanning) için John’a özel korumalık işi teklif eder. Haliyle özel koruma işini kabul eder. Günler geçtikçe John ve Lupita arasında bağ oluşur. Lupita, John’a hissetmenin ne demek olduğunu yeniden hatırlatır. Film 146 dakika ama süresi gözünüzü korkutmasın. Türü aksiyon-gerilim ve suç olduğundan süre akıp gidiyor.

Atonement

Booker Ödüllü yazar Ian McEwan’ın en popüler kitabı olan Atonement, edebiyat dünyasının alkışladığı bir başyapıttır. Çocukluk, aşk, savaş, İngiliz toplumunu ve sınıf ayrımını akıcı bir şekilde işlerken aynı zamanda etkileyici bir anlatım sunar. Aynı zamanda utanç, bağışlama, kefaret ve günahları hoş görmenin güçlüğü üzerinde de düşünmeye yöneltiyor. 1935 yazının en sıcak gününde 13 yaşındaki Briony Tallis (Saoirse Ronan), ablası Cecilia’nın (Keira Knightley) soyunup yazlık evlerinin bahçesindeki küçük havuza girdiğini görür. Cambridge’den yeni dönmüş olan çocukluk arkadaşı Robbie Turner de (James McAvoy) Cecilia’ı gözlemektedir. O gün sona ermeden bu üç gencin hayatı bir daha düzelmemek üzere değişmiş oldu. Robbie ile Cecilia başlangıçta hayal bile etmedikleri bir sınırı aşacak ve küçük kızın hayal gücünün kurbanı olacaklar. Zengin oyuncu kadrosuna Benedict Cumberbatch de eşlik ediyor.

Widows

Eşlerinin gerçekleştirdikleri soygun sırasında ölmesiyle Chicago’da yaşamak dışında görünürde hiçbir ortak noktası olmayan 4 kadını hayat bir araya getirir. Dul ve bulaştıkları yasadışı işleri nedeniyle yüklü bir borç altında kalan Veronica (Viola Davis), Alice (Elizabeth Debicki), Linda (Michelle Rodriguez) ve Belle (Cynthia Erivo), kendilerinin ve ailelerinin kaderlerini kontrol edebilmek için eşlerinin başladığı işi bitirmeye karar verirler. Liam Neeson, Jon Bernthal, Colin Farell gibi başarılı aktörler de kadroda. Filmin başları biraz ağır işlese de sonralarında heyecan artıyor.

Street Kings

Hepimizin hayran olduğu Keanu Reeves şimdi de karşımıza kıdemli polis memuru Tom Ludlow olarak çıkıyor. Karısını kaybettikten sonra hayatı keyifsiz, karanlık ve ölümcül bir hâl almıştır. Görev aldığı polis departmanında yozlaşmaları fark eden Ludlow, partnerinin ölümü ile ilgili dosyalarda araştırma yapar. Tüm hayatını adadığı ve kendisinin de içinde bulunduğu teşkilâta başkaldırmak zorunda kalır. Chris Evans ve Forest Whitaker’ı da filmde izlemek mümkün. Boş zamanlarınızda izleyebileceğiniz güzel aksiyon ve suç temalı bir film.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.