Black Widow İnceleme | Beklediğimize Değdi mi?

Yıllar yıllar sonra da olsa Black Widow solo filmini nihayet izlemiş olduk. Peki şimdiye kadar beklediğimize değdi mi?

Not: İncelememizde filmin ilk sahnelerinden spoiler vardır.

Film, Civil War sonrasında geçiyor. İlk başta Natasha ve Yelena’nın küçüklük sahnelerini izliyoruz. Mutlu bir hayat yaşarken her şey tam tersine dönüyor. Ardından zaman günümüze geliyor. Black Widowların ele geçirmesi gereken bir antikor vardır. Yelena bu antikora maruz kaldıktan sonra özgürleşir. Ardından Red Room’un özel silahı olan Taskmaster’ı devreye sokarlar. Kendisi Natasha’nın peşinden gider. Natasha ise Sokovya Antlaşmasına karşı geldiği için herkesten uzak bir yerde saklanıyordur. Taskmaster, Natasha’nın peşine düşüp antikorları ona kaptırır. Budapeşte’de iki kız kardeş bir araya gelir. Son kez Red Room ile yüzleşmek için aileyi bir araya toplama planları yapmaya başlarlar.

Yelena karakteri hariç beğenilecek bir karakter yok. Hiçbir karakterin originine sadık kalınmamış. Hepsini yüzeysel bir şekilde anlatma ihtiyacı duymuşlar. Halbuki karakter tanıtımı açısından Marvel şimdiye kadar başarılı bir iş çıkartmıştı. Alexei aşırı cıvık ve boş konuşuyor. Melina karakterinin de altını yeterince dolduramamışlar. Taskmaster karakterini Winter Soldier gibi yapmaya çalışmışlar. Filmde ise varlığı ve yokluğu bir.

Karakterlerin hepsi dövüşme konusunda iyi olunca haliyle güzel bir aksiyon bekliyoruz ama iyi aksiyon sahnesi diyebileceğimiz hiçbir sahne yok. Genel olarak baktığımızda bile filmin hiçbir sahnesi akılda kalıcı değil. Kurgusunu da beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Sahneler kopuk bir şekilde ilerliyor. Alexei karakteri hariç gereksiz konuşan veya espri yapan yok. MCU açısından büyük ilerleme.

İlk Avengers filminden beri Budapeşte hikayesinden bahsedip durdular. Filmde hikayenin ne olduğunu öğreniyoruz. Şahsen benim beklentimi pek karşılamadı. En azından flashback olarak 10 dakikalık bir sahne görebilirdik. Ek olarak sürekli gereksiz bir şekilde Avengers lafı döndü. Bir yerden sonra sıkmaya başlıyor. Natasha sürekli olarak Avengers benim ailem demesine rağmen kendisine cenaze töreni bile düzenlemediler.

Kesinlikle beklediğimize değmedi. Iron Man 2 filminde hepimiz Natasha karakterini çok beğendik. Tabii MCU sürekli solo film çıkartırken Black Widow’u yancı karakter gibi filmlere eklemeyi unutmadılar. En sonunda da madem öldü, hadi Natasha için de film çıkartalım dediler. İşi aceleye getirdiklerinden dolayı da kötü bir film izlemiş olduk. Filmin sonunda 2 tane de after credits sahnesi var, izlemeyi unutmayın.

Black Widow için görüşlerim bu şekilde. İzlediyseniz düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.