Watch Dogs: Legion – Bloodline | Aiden ve Wrench Geri Döndü!

Watch Dogs: Legion – Bloodline DLC’si 6 Temmuz‘da çıktı. İlk oyundan tanıdığımız Aiden ve ikinci oyundan tanıdığımız Wrench geri döndü. Bakalım Bloodline DLC’si nasıl olmuş?

Ana Oyundan Kaynaklanan Teknik Sıkıntılar

Watch Dogs: Legion’ın serinin diğer oyunlarından farkı neydi? Sokakta gördüğünüz her NPC’nin görevlerini yapıp ekibinize dahil etmenizdi. Ekibe dahil olan herkesi kontrol edebiliyor ve dilediğiniz zaman karakterler arası geçiş yapabiliyordunuz. Karakterler arası farkların çok yüzeysel olması, NPC’lerin ilgi çekici olmaktan uzak olması ve Watch Dogs 2’ye göre pek bir yenilik getirmemesi üzerine Watch Dogs: Legion istediği etkiyi yaratamamıştı. Kağıt üstünde güzel dursa da iş uygulamaya geçince o kadar da güzel durmuyordu. Birbirini sık sık tekrar eden görev şeması, sayısız hata ve kötü optimizasyon da işin içine girince ortalama bir oyun olmaktan öteye gidemiyordu. Ne yazık ki Watch Dogs: Legion – Bloodline da bu kusurlardan nasibini almış.

Watch Dogs: Legion’a hala güncellemeler gelmeye devam ediyor ve Bloodline DLC’si çıkana kadar hataların büyük kısmını düzeltmeyi başarmışlar. Optimizasyon ise hala kötü durumda. RTX 2060 ile DLSS balanced modundayken 1080p – medium ayarlarda bilgisayarımın zorlandığını hissettim. Ani FPS düşüşleri yaşayıp durdum. DLSS olmasa sabit 60 FPS için 1080p – Low ayarlarda oynamak zorunda kalacaktım. Bilgisayarınız gerçekten güçlü değilse almanızı tavsiye etmem. Teknik detayları geçtiysek gelelim can alıcı kısma.

Aiden ve Wrench

Watch Dogs: Legion’ın öncesinde geçen DLC’de Aiden Pearce, aldığı bir kontrat için Londra’ya geri dönüyor ve bu kez Wrench ile birlikte çalışıyorlar.

Bloodline’ın ilk yarısını Aiden, diğer yarısını Wrench olarak oynuyorsunuz. Burada şöyle bir sıkıntı var. Oyunun kurulu olduğu ana mekaniği hiçe sayıp sadece 2 karakterle sizi sınırlandırıyor. Oyunumuz direkt olarak Watch Dogs 2’ye dönüşüyor. Tek bir karaktere odaklanan geleneksel AAA oyunlarda alıştığımız düzeni zaten ben daha çok seviyorum. Benim için böyle olması çok daha iyi. Karaktere bağlanmak için bir zamanım olmuş oluyor. Ancak eğer oyunun yapısı karakter değiştirmek iken DLC’de bunu değiştirirseniz oyuna ihanet etmiş olursunuz. Çünkü oyunun temelinde iyi olan asıl özelliği gitmiş oluyor.

Aiden, kulak tırmalayıcı Dark Knight sesiyle geri dönüyor. Watch Dogs 1 oynadığım zamanları hatırlatması hoşuma gitse de Aiden’a çok hızlı bir şekilde doydum. Sıkıcı ve fazla ciddi bir karakter. Watch Dogs 2’deki o eğlenceli karakterlerle vakit geçirmek daha keyifliydi. Wrench de tam burada devreye giriyor. Wrench ve Aiden arasında hoş bir kimya yaratmışlar. Keşke görevleri biraz daha iç içe olsaydı. DLC’nin başından sonuna kadar bir arada görmeyi çok isterdim.

Görevlerde büyük bir değişiklik yok, bölüm tasarımları da hala aynı mantık üzerine kurulu. Kameralar arası geçiş yaparak anahtar kodu alıyorsunuz ve içeriye rahatça giriş yapıp sunuculara ulaşıyorsunuz. Sonra mekanı terk edip görevi tamamlıyorsunuz. Hemen hemen hepsi buna benzer yapıda.

Aiden’ın küçük yeğeni Jackson Pearce da Bloodline ile geri dönüyor. Aiden, yıllar boyunca Jackson ile iletişime geçmemiş. Jackson da bu yüzden amcasına karşı mesafeli ve kızgın yaklaşıyor. Aiden ve Jackson’ın aralarındaki bağ nasıl şekillenecek diye merak edebiliyorsunuz.

5 saatlik bir ana hikaye ve 5 saatlik yan görevler eşliğinde 10 saatlik bir serüven isterseniz Watch Dogs: Legion’ın Bloodline DLC’sine göz atabilirsiniz. Legion’ın ana hikayesinden çok daha ilgi çekici buldum. Hikayesi hiç fena olmasa da oynanışı ise zaman zaman sıkıcı geldi. Aiden ve Wrench, sevdiğiniz karakterler ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Eğer sevdiğiniz karakterler değil ise bu DLC’yi pas geçebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler, sonraki oyunlarda görüşmek üzere!

DLC’yi bize ulaştırdığı için Ubisoft‘a teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.