Star Wars: Squadrons Hype Treni Kalkıyor!

Son yıllarda ürettikleriyle sevenlerini hayal kırıklığına uğratan Star Wars evreni, çoğunluk tarafından beğenilen Jedi: Fallen Order gibi güçlü bir yapımla bu gidişata dur dedi ve Squadrons ile de momentumunu sürdürmek istiyor. 2 Ekim’de raflardaki yerini alacak olan oyun büyük bir merak ve heyecanla bekleniyor.

Tüm Star Wars hayranlarının her zaman hayalidir X-Wing ve TIE Fighter pilotu olmak. Star Wars: Battlefront serisinde karşımıza çıkan Squadron modu beklentileri tam olarak karşılamamıştı ama yine bir EA stüdyosu olan ve Battlefront II’nin yapımında payı olan Motive bu sefer daha iddialı geliyor. EA, Star Wars evreninde görmeye alışık olduğumuz ve bizlerin çok sevdiği uzayda büyük bir kaosta geçen savaşı bize en keyifli haliyle sunmaya hazırlanıyor. Ancak bu aksiyon ve kaosu önceki oyunlardan farklı olarak bize bir hikaye yardımıyla sunacak.

Yapımcıların oyunun sadece bir uçuş simülatörü gibi görünmemesi için elinden geleni yapmaları oldukça sevindirici bir gelişme. Ancak oyun uçuş simülatörleri veya gökyüzü savaşları dayalı türlerde tecrübesi az olan oyuncular için oldukça zor görünüyor. O yüzden oyunun ilk saatleri hikaye kapsamı içinde oldukça eğitici bir şekilde ilerliyor.

Star Wars filmleri ile de bağlantılı olmaya çalışan oyun bizlere filmdeki tecrübeleri en iyi şekilde yansıtmayı hedefliyor. Bol bol kovalamaca yaşayacağımız oyunda kokpit görünümünde kruvazör patlatmaya çalışmak çok güzel bir görsen şölen sunacak bizlere.

Kokpit içerisindeki oldukça çeşitlilik gösteren güçlü yazım ve diyaloglar hikayeyi çok güzel bir yolla destekliyor. Arada bir karşımıza çıkacak sahne arası geçişlerinin dışında oyun çoğunlukla gökyüzünde geçiyor. Motive, tam olarak açıklamasa da online odaklı bir oyun olduğundan 8-15 saat arası sürecek bir hikaye modu bekleniyor.

Birbiriniz İçin Hayatta Kalın!

Online olarak başlıca modlar: 5’e 5 karşılaşma, 1’e 1 karşılaşma ve daha büyük bir hedef olan Fleet Modu olarak karşımıza çıkıyor. Motive, aynı zamanda herhangi bir oyun içi satın alma öğesiyle karşılaşmayacağımızın da garantisini veriyor. Oyununun zorluğunun ve kontrolünün göz korkutucu olmaması için herkese gelişmeye açık bir oyun tecrübesi sunmaya çalışıyorlar bu planla.

Eskiden beri tekrar tekrar Star Wars serisi izleyenlerin her zaman büyüyünce olmak istediği şeylerden biridir bir X-Wing pilotu olup isyancılara katılmak. Bunu direkt olarak bizlere sunan bir oyun görmek tüm takipçileri heyecanlandırmaya yetiyor aslında. Uzay boşluğunda Squadron’lar olarak birbirinizi kollamayı öğrenecek, uğruna savaştığınız şeyler için ölecek ve hayatta kalacaksınız.

Oyun 2 Ekimde PS4, Xbox One ve PC’de çıkışını gerçekleştirecek. Oyun aynı zamanda VR destekli olacak.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.