PlayStation 5 Showcase: Ragnarok Gibi Etkinlik

Neredeyse tüm yıl bölük pörçük etkinlikler izleyip de kursakta kalan bir heyecanla yazın sonuna gelmişken PlayStation 5 etkinliği bu boşluğu doldurmayı başardı. Etkinlik, fiyatlar yüzünden yas tutmamıza sebep olacak denli, bizi heyecandan titretecek oyunlar ve temposu düşmeyen içerikler sundu.

Etkinliğin açılışında ilk olarak Final Fantasy 16 gibi sürpriz bir oyunla karşılaştık.

Büyük güç büyük gameplay getirir

Geçtiğimiz etkinliklerde duyurulan Spider-Man: Miles Morales burun buruna geldiğimiz ilk oynanış fragmanı olarak nefesimizi tutmamıza sebep oldu. Karlı atmosferi, East Harlem’deki Noel havası ile içimizi ısıttıktan sonra Spider-Man’den bekleyeceğiniz dinamik combat kısımları ile gameplay beklentimizi karşıladı. Bu combat esnasında oyunun PS5 versiyonu için yaratılan muhteşem görsellik vardı karşımızda. Evet ”PS5 versiyonu”. Insomniac Games, henüz PlayStation 5’e hemen sıçramaya imkanı olmayanların da PS4’te oynayarak aynı keyfi yaşamalarını istemiş. Bu yüzden PS4 her ne kadar 5’teki tüm muhteşem özellikleri yansıtamasa da, oyunu oradan da oynayabileceğiz. Insomniac Games, oyunun PS4 Pro’da yine de muhteşem göründüğünü belirtiyor.

Hep hayalini kurduğumuz oyun gerçek oldu

Bir Harry Potter oyununun geleceği çok uzun zamandır gündemde olan ancak asla uzanıp da dokunamadığımız, gerçekleşmeyen bir hayaldi. Etkinlikte gördüğümüz bir sonraki oyunun Harry Potter olması ağzımızı açık bıraktı. Tüm gerçekliğiyle Hogwarts tam olarak karşımızda duruyor ve büyücü evrenine yakışır şekilde büyüleyici gözüküyordu. Bizim için etkinliğin parlayan yıldızlarından biri oldu kesinlikle. Hogwarts Legacy adıyla duyurulan oyun, tüm konsollara 2021‘de çıkış yapacak.

Bunu takiben Alphası bu Cuma başlayacak olan Call of Duty: Black Ops Cold War‘u gördük. PlayStation 5 etkinliği, 2021‘de çıkış yapacak olan Resident Evil Village ve 2021’in ikinci yarısında çıkış yapacak olan Death Loop ile sürdü. Devil May Cry Special Edition‘un da PS5 için geleceğini belirtmeden geçmemek lazım.

Oddworld‘e yeni bir bakış attık ve Five Nights at Freddy’s Security Breach duyuruldu.

Onlarca kez ölmeye hazırız

Remake’inin duyurulmasının ardından güzel bir oynanış videosuyla Demon’s Souls heyecanımıza heyecan kattı. Muhteşem görselliği ve çok organik hissettiren mekanikleri ile bir an önce oynamak istiyoruz. Boss savaşı ile sonlanan doyurucu oynanış videosu ile Demon’s Souls, böylelikle en çok beklediğimiz oyunlar arasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Lansman sırasında PC için de çıkacağı duyurulmuştu. Daha sonra bunun bir hata olduğu ve oyunun PS5 exclusive’i olduğu söylendi. Yine de PC’ye ileriki bir zamanda çıkacağına inanıyoruz.

Bunun ardından ise PS5 kullanıcılarının PS4 oyunlarını oynamasını sağlayacak bir servis olan PlayStation Plus Collection duyuruldu. Yeni nesil konsol kullanıcıları bu servis aracılığı ile seçili PS4 oyunlarını yeni konsollarında oynayabilecekler.

Tüm bu güzel oyunların, duyuruların ve oynanış fragmanların arkasından hepimizin kalbini sıkıştıracak o an geldi. PlayStation 5 fiyatları. Fiyat tablosu aşağıdaki şekilde:

Böylece hepimiz kafamızda hesaplar yaparken etkinlik bit- Bitti mi?

Son bir şey daha

Bizler etkinliğin bittiğini düşünürken duyduğumuz o derinden ses, alttan alttan bizi sarmalamaya başlayan o müzik başımızı döndürdü. Ekranda beliren God of War logosu ile de ne tepki vereceğimizi şaşırdık. God of War için 2021 çıkış tarihi verildi. Elbette God of War halihazırda devamı beklenen bir oyundu ancak karşınızda gördüğünüzde heyecan duymaya engel olamıyorsunuz. Çıkış tarihi şaşırtıcı şekilde yakın verilen bu oyundan çok az şey gördük ne yazık ki.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.