Eternals Tanıtım Rehberi

5 Kasım‘da Marvel’ın son filmi Eternals tüm dünyada vizyona girecek. İlk defa tanışacağımız bu karakterleri kimler olduğunu bir çoğumuz bilmiyor. Film çıkmadan önce sizler için Eternals tanıtım rehberi yazısı hazırladık.

Eternals ilk defa 1976 yılında Jack Kirby sayesinde görücüye çıkmıştır. Eternals, çağlar boyunca insan ırkına göz kulak olmak için insan üstü güçler ve yeteneklerle donatılmış insanlığın gelişimi ile ilgilenen bir soydur. Celestials, bir milyon yıl önce 100 tane Eternals yaratıp gitmiştir. O zamandan beri, dünyada tenha yaşam sürmektedirler. Olaylara nadiren müdahale ederler ve yok olduklarında ise basitçe yeniden doğarlar.

2 yıkıcı İç Savaştan sonra, “Eternals of Earth” bir barış yolunu seçer. Hayatlarını, kendilerini ve toplumları iyileştirmeye adamışlardır. Birlikte çalışırken başarabileceklerinin en iyi örneği, birkaç Eternals’ın irade ve zekayı tek bir güçlü varlıkta birleştirdiğinde ortaya çıkan Uni-Mind gücüdür.

Eternals, binlerce yıl boyunca şimdiki evleri Olympia da dahil olmak üzere büyük şehirler inşa etmişlerdir. Yunan Tanrılarının evi olan Olimpos’u da Eternals inşa etmiştir. Her iki tür arasındaki benzerlikleri fark ettikten sonra ittifak kurmuşlardır ve bir süre Tanrıların yeryüzündeki temsilcileri olarak hareket etmişlerdir. İlerleyen zamanlarda Eternals çıldırmaya başlamıştır. Birbirlerine düşman olmuşlardır ya da intihar etmişlerdir. Yeniden hayata döndükleri zaman yavaş yavaş barışçıl yollara dönmeye başlamışladır.

Tüm Eternals üyeleri

Filmde göreceğimiz karakterler hakkındaki bilgileri kısa bir şekilde listeledik.

Ikaris

Ikaris, Celestials tarafından yirmi bin yıldan fazla bir süre önce ortaya çıkmamış, başka bir adla yaratılmıştır. 1000 yıl boyunca Ikaris yine Celestials tarafından yaratılmış, biçimsiz bir ırk olan Deviant’ların sürekli rakibi olmuştur. Çoğu Eternals Ikaris’i oldukça dik başlı olarak görse de, en yakın arkadaşları her zaman ona destek olmuştur: Makkari, Sersi ve Thena. Ikaris’in kendisi Yunan mitolojisine ait olan Icarus’tan esinlenmiştir. Güçleri ise; ölümsüzlük, insan üstü güç, insan üstü dayanıklılık, kendini yenileme, uçma, telepati, telekinezi, kozmik enerji manipülasyonu, teleport ve gelişmiş duyular.

Sersi

Eternals’ın ölümsüz üyelerinden biri olan Sersi, üyeler içinde en çok insanlarla yaşayan kişidir. Homeros’un destanı “The Odyssey”de “Circe:” efsanesine ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca insanlık tarihi boyunca Merlin ve Kral Arthur gibi birçok tarihi karakterle tanışıp, onların düşüncelerini etkilemiştir. Güçleri ise: ölümsüzlük, insan üstü güç, kendini iyileştirme, telepati, illüzyon, telekinezi, uçma, kozmik enerji sayesinde koruma, teleport ve her şeyi istediği şekle dönüştürebilir. Yetenekleri ise moda anlayışı, dans etmek ve birden fazla dili akıcı dilde konuşmak.

Kingo

Yüzyıllar boyunca Japonya’da Samuray olmanın yollarını öğrenerek geçirmiştir. Gezegendeki en yetenekli kılıç ustalarından biridir. Günümüzde yeteneklerini Japonya’da büyük bir aksiyon filmi yıldızı olmak için kullanmıştır. Eternals üyelerinin tüm güçlerine sahip olsa bile bunları kullanmaktan kaçınır. Daha geleneksel tarzda dövüşmeyi tercih etmektedir. Filmde kendisini Bollywood yıldızı olarak göreceğiz.

Sprite

Hilebaz olan Eternals üyesidir. Peter Pan karakterinden esinlenilmiştir. Çocuk gibi görünse bile yetişkin biridir. Güçleri ise: ölümsüzlük, insan üstü güç, illüzyon, telekinezi, uçma, her şeyi istediği şekle dönüştürebilir.

Phastos

Bir silah ustası olan Phastos, antik Yunan zamanlarında Olimpos Tanrısı Hephaestus ile karıştırılmıştır. Diğer Eternals üyelerinden daha suskundur. Melankolik bir ruha ve savaşmaya karşı bir kararsızlığa sahiptir. Apocalypse, Deviant’larla yeni bir savaşı kışkırtmaya çalıştığında, Eternals süper kahramanlar olarak halka açılmaya karar vermiştir. Phastos yeni kimliğinde Ceasefire adını benimsemiştir. Güçleri ise: ölümsüzlük, insan üstü güç, cildi dayanıklıdır, kozmik enerji manipülasyonu, uçma, psişik ve teleport. Ayrıca kendisi MCU’nun ilk eşcinsel karakteri olacaktır.

Makkari

Yüksek hızlı araçlar yapımında uzmanlaşmış Eternals üyesidir. Teknoloji uzmanı loncasının bir üyesidir. Makkari insanlarla içli dışlı olmuştur. Platon’dan ders almıştır. Truva Savaşına şahit olmuştur. Hatta Elvis Presley’e birkaç gitar notası bile öğretmiştir. En bilindik özelliği ise süper hızıdır. Hatta bir zamanlar Hermes ile de karşılaştırılmıştır. Diğer güçleri de tüm Eternals üyeleriyle aynıdır.

Druig

Güçlü Eternals üyelerinden biridir. Ikaris’un kuzenidir. Druig, diğer Eternals üyelerine nazaran biraz daha bencil bir karakterdir. Her zaman daha fazla güç istemiştir. Bu zaman zaman Ikaris ile karşı karşıya gelmesine sebep olmuştur. Ekip içinde düşmanca gözle bakılsa bile diğer üyeler hala kendisine saygı duymaktadır. Birçok davranışı Loki’e benzetilmektedir. Güçleri ise: ölümsüzlük, insan üstü güç, insan üstü hız, psişiklik, enerji manipülasyonu, dayanıklılık ve patlatma gücü.

Gilgamesh

Aslında bilinen gerçek ismi “Forgetten One”. Fakat zamanla bu isim unutulmuştur. Hayatının ilk yıllarında dünyayı dolaşmıştır. Bu süre zarfında Herkül, Atlas ve Samson ile çok fazla karıştırılmıştır. Bu durumdan dolayı Eternals lideri olan Zuras, Gilgamesh’i Olympia’a mahkum etmiştir. Yıllarca sürgünde kalmıştır. Eternals üyeleri tarafından dışlanmıştır. Bilindik tüm güçlere Gilgamesh da sahiptir. Sadece kendisini diğer üyelerden ayıran birkaç özellik vardır. Bunlar: en güçlü Eternals üyesi olması ve silahlı/silahsız en iyi savaşçı olmasıdır.

Black Knight

Karakterimiz öncelikle Eternals üyesi değil ama kendisini filmde göreceğiz. Adı Dane Whitman olan kahramanımız fizik alanında yüksek lisans sahibi olan biridir. Bu adı alan uzun kahraman listesinin sonuncu üyesidir. Black Knight’ın insan üstü güçleri olmasa bile vücudu oldukça atletik bir yapıya sahiptir. Kılıç ve atlar uzman olduğu konulardır. Kendisine miras kalan Ebony Blade adlı kılıcı kullanır ve kılıç her şeyi ustalıkla kesebilir. Ayrıca yetenekli bir dövüşçüdür.

Ajak

Eternals’ın sözcüsüdür. Birçok savaşa Tecumotzin takma adıyla yardım etmiştir. Aztekler ve Inkalar tarafından tapılan biridir. Orta Amerika’da güçlü bir ismi vardır. Thor ile bile yan yana savaşmıştır. Celestials ile doğrudan konuşabilir. Güçleri diğer üyelerle aynıdır.

Thena

Zuras’ın kızıdır. Aslında ilk ismi Azura’dır. Zuras ve Zeus zamanında ateşkeş yaptığından dolayı kızının ismini Thena olarak değiştirmiştir. Athena’a olan saygısını göstermek istemiştir. Athens şehrinin ismi de Thena’dan gelmektedir. Thanos’un kuzenidir. Güçleri Ikaris ile aynıdır. Diğer karakterlerden tek bir farklılığı vardır. Ölümsüzlüğü diğer Eternals üyelerininki gibi vücut moleküllerinin üstünde sürdüğü zihin kontrolüne bağlıdır. Eğer bu kontrol kırılır ve o sırada hasar alırsa bundan kurtulamaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.