Black Widow Filmindeki Karakterlerin Originleri

Black Widow filmi önümüzdeki günlerde nihayet izleyicilerle buluşacak. İlk defa göreceğimiz birçok karakter olacağından ilgilenenler için bir yazı yazmak istedik. Hikayelerinin nasıl işleneceğini belirsiz olsa da sizler için origin hikayelerini listeledik.

Yelena Fyodorovna Belova

Yelena Fyodorovna Belova, ilk olarak Inhumans Vol.2 sayı 5’te görünmüştür. Geçmişi ise ilk defa “Black Widow:Pale Little Spider” #1-3’te anlatılmıtır.

Natalia Romanova artık Rusya’ya sadık biri olmadığından dolayı Yelena Fyodorovna Belova 15 yaşındayken Red Room tarafından Black Widow olmak için seçilmiştir. Ancak Black Widow Ops Programının bir parçası olanlardan farklı olarak, sadece fiziksel eğitim almıştır. Yelena’nın eğitimi on yıl sürmüştür. Antrenörü olan Pyotr Vasilievich Starkovsky’yi bir baba figürü olarak görmeye başlasa da Starkovsky, Yelena’dan farklı şekilde hoşlanıyordur. Bunlar yaşanırken bir yandan Yelena, idolleştirdiği Romanova’ya karşı kendini aşağı ve yetersiz hissetmeye başlar.

Black Widow, New Avengers, Vanguard & Thunderbolts, Secret Avengers gibi yerlerde yer almıştır.

Melina Vladimirovna Vostokoff

Iron Maiden, 1983’te yaratıldı. İlk olarak Marvel Fanfare # 11’de görünmüştür.

Aslen Rus hükümetinin bir ajanı olan Iron Maiden, her zaman efsanevi Black Widow’un gölgesinde yaşamıştır. Haliyle büyük bir nefret hissetmeye başlamıştır. Kendine farklı bir yol çizmek isteyen Melina, serbest çalışan bir suikastçı ve paralı asker olmak için Rusya’yı terk etmiştir. Iron Maiden, onu çoğu darbeden koruyan ve aynı zamanda enerji saldırılarına karşı yalıtan esnek metal zırh giyer. Zırh var olan gücünü biraz arttırır, Captain America gibi gelişmiş bir insan seviyesine getirir.

Femizons, Thunderbolts, Soviet Super Soldiers, Thunderbolts Army gibi yerlerde yer almıştır.

Red Guardian

Red Guardian, ilk olarak The Avengers #43’te görünmüştür.

Alexei Alanovich Shostakov, Sovyetler Birliği’nin en beğenilen test pilotlarından biridir. Olağanüstü yeteneği nedeniyle Shostakov, Sovyetler Birliği için en gizli ve tehlikeli uçuş testleri için seçilmiştir. Haber medyaları, Shostakov’un başarılarını duyurarak Sovyetler Birliği Kahramanı olarak ödüllendirmiştir. Shostakov, ünlü balerin olan Natasha Romanova ile evlenerek özel hayatında da başarılı olmuştur.

Bu sırada KGB’de -Shostakov dahil- özel ajan eğitimlerine karar verildi. Alexi bir görev için evden uzaktayken, devletin kendisi için yeni planlarından haberdar edildi ve o andan itibaren eski arkadaşları ve tanıdıklarından hiçbiriyle, hatta kendi karısıyla hiçbir temasının olamayacağı söylendi. Alınan kararlardan sonra bir Sovyet yetkilisi Natasha’ya kocasının test ettiği deneysel bir roketin patlamasında öldüğünü söyledi. Perişan olan Natasha Shostakova, kocasının anısına layık olmak için bir şeyler yapmak istediğini söylemiştir. Ardından KGB, Natasha’yı Black Widow eğitimlerine dahil etmiştir.

Taskmaster

Taskmaster ilk olarak Avengers 195. sayısıdında görünmüştür.

Anthony Masters, kısa bir gözlem yoluyla başkalarının hareketlerini taklit etme yeteneği ile doğmuştur. 8 yaşından itibaren yüzme, basketbol gibi yeteneklerini geliştirmiştir.

Anthony Masters, S.H.I.E.L.D.’ın en iyi ajanlarından biridir. Horst-Gorscht ve ODESSA, Bolma’da gizlenmiştir. Baron Von Strucker’ın HYDRA’sı ile birlikte onlar için Adolph Hitler’in kanını kullanarak Süper Asker Serumları geliştirirler. Anthony’i ise bu neo-nazi örgütünü devirmek üzere gönderirler. Tony, Gorstch’e geldiğinde zaten bir kurşunla vurulmuştur. Sonrasında Tony’ye geliştirdikleri mükemmel bir serumdan bahsetmişlerdir. Serum sadece insanları insani olarak mümkün olanın en üst seviyelerine çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda bilgiyi anında özümsemeyi de içeriyor.

Ancak ODESSA yapısı çökmeye başladığından ve Gorstch’un ölümüyle birlikte tüm notlarının ve bilgilerinin sonsuza kadar kaybolacağı ve serumun kopyalanamayacağı anlamına geliyordu. O sırada Tony, Gorstch’un notlarını ezberlemesi ve yapıdan çabucak kaçması için kendisine yeni geliştirilmiş Süper Asker serumunu enjekte etmiştir. Serumun bir yan etkisi olarak, Tony bir dereceye kadar hafıza kaybı yaşamıştır. Daha sonrasında suç örgütleri ve benzeri şeyler için paralı asker olarak çalışan “Taskmaster” adı altında bir alter-ego yarattı.

Thunderbolts, Thunderbolts Army, Hydra, The Shadow Initiative gibi yerlerde yer almıştır.

Çizgi romanda uzun uzun hikayeleri olsa da karakterlerimizin originleri bu kadardı. Karakterler hakkında eklemek istediğiniz bir şey varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.