Monsters At Work Animasyon Serisinden Ne Bekliyoruz?

Monsters Inc. hepimizin çocukluğunda iz bırakmış, bizi dolapların içlerinde canavarların olduğuna belli ölçüde ikna eden animasyonlardan biri. Hangi yaşta izlersek izleyelim aynı hisleri yaratan, zamansız bir Disney Pixar yapımı. Bu durum böyle olunca da Disney+ için duyurulan animasyon serisi ”Monsters at Work”ü duyduğumuzda da heyecanlanmamak elde değildi. Disney+’ın yapımlarıyla yakaladığı başarılı çizgiyi de göz önünde bulundurursak beklentilerimiz oldukça yüksek.

Canavarlar Şirketi’ne dönüş

Animasyonun sevimli baş karakterleri Mike ve Sully, çocuk kahkahasının, çığlıklardan daha fazla enerji ürettiğini keşfetmişlerdi. Şirketi en son oldukça neşeli bir şekilde çocukları güldürme yöntemini izlerken görmüştük. Artık en korkunç canavar olmaya çalışmanın, dolapların içlerinde gölgelerde saklanıp keskin dişleri ve pençeleri göstermenin hiçbir anlamı yoktu. Şirketin duvarlarında çocuk kahkahaları yankılanıyordu.

Artık yeni bir ana karakterimiz var. Tylor Tuskman, ikinci filmde izlediğimiz Monsters University‘den yüksek bir başarıyla yeni mezun olmuş, oldukça yetenekli bir korkutucu. Şirkette çalışmak ve tüm korkutma yeteneklerini sergilemek için can atıyor. Ne yazık ki hevesle yeni işine adım attığında artık şirketin korkutma politikasını geride bıraktığını görüyor. Güldürmeyi öğrenmek zorunda. Bu noktada Mike ve Sully’i komik olmayı öğretmek için çabalarken göreceğiz. Yapımcılar bu seriyi bir çeşit sitcom olarak da tanımlıyorlar. Canavarlar Şirketi’nin yeni kısımlarını göreceğimiz, yeni karakterler tanıyacağımız oldukça tanıdık tatlar içeren bir sitcom.

Tanıdık yüzler ve tanıdık yerler

Billy Crystal ve John Goodman‘ı yeniden Mike Wazowski ve Sulley rollerinde göreceğiz. Ayrıca The Office‘den tanıdığımız Mindy Kaling de ana karakterimiz Tylor’un yanında yer alan karakterlerden biri olan Val Little‘ı seslendirecek.

Seride Canavarlar’ın yaşadığı Monstropolis‘in hiç ziyaret etmediğimiz yerlerini göreceğiz ve oldukça fazla detayla karşılaşacağız. Hatta serinin bir noktasında karakterler canavarlarla dolu bir beyzbol maçını izlemek için Creepees Stadyum‘unu ziyaret edecekler. Başlangıçta sırasıyla Mike ve Sully’nin yeni ofislerini bile görme fırsatı yakalayacağız.

İlk olarak iki yıl önce yapım aşamasında olduğu duyurulan Monsters At Work, 2 Temmuz‘da yayınlanmaya başlayacak. Biz bu seri için çok heyecanlıyız ve sizlerle aynı duyguları paylaştığımıza inanıyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.