Cherry Filminden Neler Bekliyoruz?

Cherry, Nico Walker’ın aynı adlı romanından uyarlanan bir suç draması. Sinemalar için vizyon tarihi 26 Şubat 2021. Ayrıca 12 Mart 2021 tarihinde Apple TV+ üzerinden yayınlanacak. Cherry, geçtiğimiz aylarda Apple TV+ tarafından 40 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. Filmin yönetmenliğini Avengers serisinden bildiğimiz Anthony Russo ve Joe Russo kardeşler üstleniyorlar. Oyuncu kadrosunda Tom Holland, Ciara Bravo, Jack Reynor gibi yıldızların yanı sıra Michael Rispoli, Jeff Wahlberg, Forrest Goodluck ve Michael Gandolfini gibi isimler var. Film, travma sonrası stres bozukluğundan muzdarip bir savaş gazisi olan Cherry’nin (Tom Holland) uyuşturucu bağımlılığını finanse edebilmek için bir seri banka soyguncusuna dönüşmesini konu edinmiş. Apple TV+, 14 Ocak 2021 tarihinde filmin resmi bir tanıtım videosunu yayınladı.

Fragman bizlere ne vadediyor?

“Cherry” argoda bir işte yeni olanlar için -sıklıkla da askerlikte acemiler için- kullanılan bir ifade. Ana karakterin isminin Cherry olması bizlere bu bağlamda hikaye ile ilgili fikir veriyor. Tanıtım filminde Cherry’i farklı zamanlarda, farklı şekillerde görüyoruz. Hayatının aşkını bulmuş bir öğrenci, Irak Savaşı’nda orduya katılmak için okul hayatını ve sevgilisini arkasında bırakmış bir asker, travma sonrası stres bozukluğu ile mücadele eden bir savaş gazisi, çaresiz kalmış bir uyuşturucu bağımlısı ve soyguncu… Eğlenceli ve romantik bir tarzda başlayan tanıtım filmi ilerledikçe ağır bir havaya bürünüyor. Hikaye yoğun ve anlatım sert olsa da bunu dengelemek için mizahi öğelerin tadında kullanıldıklarını görüyoruz. Cherry’nin psikozları ve duyduğu sesler üzerine yapılan anlatımsal vurgu, güzel bir ses dizaynı ile desteklenmiş. Sonuç olarak, hikayenin genel hatlarıyla ilgili fikir veren ve izleyiciyi detaylarına dair meraklandıran, çarpıcı ve başarılı bir tanıtım filmi olduğunu söyleyebiliriz.

Tom Holland ve Cherry

Tom Holland ve Russo Kardeşler daha önce Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame filmlerinde birlikte çalışmışlardı. Ayrıca Bill Skarsgård, Cherry filmi ilk duyurulduğunda oyuncu kadrosunun bir parçasıydı fakat filmin son halinde yer almadı.

Cherry’nin, Tom Holland’ın süper kahraman filmleri ile iyiden iyiye özdeşleşmiş ismine yeni bir boyut kazandırması açısından ve oyunculuk kariyerini bir üst seviyeye taşıması adına önemli bir film olacağını düşünüyorum. Performansı çok sağlam görünüyor. Muhtemelen şimdiye kadar sergilediği en iyi ve en katmanlı oyunculuk performansına tanıklık edeceğiz. Bunu kariyerinde bir kaldıraç olarak kullanmasını ve bu sayede onu daha da zorlu rollerde görmeyi umuyorum. Ayrıca, Emily karakterini canlandıran Ciara Bravo ile gayet iyi bir uyum yakalamış gibi görünüyorlar.

Aşk, savaş, uyuşturucu bağımlılığı ve suç dörtgeni içerisinde dünyadaki yerini bulmak için mücadele eden Cherry’nin macerasına tanıklık etmeyi merakla bekliyorum. Sinemada izlemeye böylesine uygun olan bir filmin pandemi dönemine denk gelmesi üzücü. Cherry, Apple TV+’ın The Devil All The Time’ı olmayı başarabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.