Blizzconline’da Bizi Neler Bekliyor?

   Covid-19 nedeniyle iptal edilen Blizzcon 2020, 2021’de Blizzconline olarak 19-20 Şubat’ta internet üzerinden bizlerle buluşacak.  Aynı zamanda ilk kez bedava yapılan bir Blizzcon olacak. Önceden bir hazırlık olsun, iyice ısınalım bu şova diye nelerle karşılaşabileceğimiz hakkında bilgileri bu yazıda sizlerle paylaşacağım. 

World Of Warcraft

 World of Warcraft için beklediğim 2 açıklama var. Bir tanesi 27 Ekim 2020’de çıkan genişleme paketi Shadowlands’in 9.1 güncellemesi. Bu güncelleme ile alakalı hikayenin devamı ve oyuna eklenen yeni içerikleri(mekanlar, eşyalar, binekler) bizlere sunacaklardır. Çok yüksek ihtimal 9.1’in hikayesi ile ilgili güzel bir sinematik de izletirler bizlere. İkinci beklediğim açıklama ise biraz sürpriz. Geçen senelerde oyuncuların yoğun isteği üzerine Vanilla(WoW’un ilk çıktığı saf vanilya hali) serverları açıldı. Bu serverlara özel WoW’un ilk genişleme paketi olan The Burning Crusade paketini açıklayacaklarını düşünüyorum. Yani WoW ile ilgili, 9.1 güncellemesi, bir sinematik, TBC paketi bekliyorum.

Overwatch

Gelelim Overwatch’a!  Yüksek bir ihtimalle Overwatch 2 ile ilgili yeni bir sinematik izleyeceğiz. Blizzard önceki sinematikte daha çok Overwatch ekibi karakterlerinin model değişimleri üzerine odaklanmıştı. Bu sefer ise Talon ile ilgili bir sinematik izleyeceğimizi düşünüyorum, böylece Widowmaker, Reaper, Doomfist gibi karakterlerin yeni modellemelerini görebileceğiz. Daha önce göstermedikleri karakterlerin oyun içi oynanışlarını, skill setlerini görebiliriz. Overwatch’tan beklediğim sürpriz ise çıkış tarihi.  Açıklanacağını sanmıyorum ama açıklanırsa sürpriz olur. Hatta nokta atışı bir tahmin yapmak gerekirse 24 Mayıs 2022 derim çünkü Overwatch(1) ile aynı gün çıkış yapmış olur ve Anniversary etkinliğine aynı şekilde devam edebilirler.

Diablo

En heyecanla beklediklerimden biri Diablo. Hikaye ile ilgili yine harika bir sinematik bekliyorum Diablo’dan da. 2019 Blizzcon’da zaten 2022’den önce çıkmayacağını söylemişlerdi, o yüzden çıkış tarihi öğrenemeyeceğiz. Barbarian ve Wizard sınıflarının oynanışlarını 2019 Blizzcon’da görmüştük. Bu sefer yeni sınıfların oynanışlarını göreceğiz büyük olasılıkla.  Bunlar Demon Hunter ve Monk olabilir. Diablo’dan ise iki büyük sürpriz bekliyorum. Bir tanesi Diablo Immortal çıkış tarihi. Çıkış tarihinin Blizzconline ile aynı gün olacağını düşünüyorum. Büyük bir hata ile açıklamışlardı oyunu, büyük bir sürpriz ile o hatayı düzeltebilirler. İkinci sürpriz ise Diablo 2: Remastered. 

Geçtiğimiz günlerde Blizzard, Crash Bandicoot ve Tony Hawk’ın remasterlarını yapan Vicarious Visions’ı bünyesine kattı. Diablo serisinin en sevilen oyunlarından biri olan Diablo 2’yi geliştirdikleri dedikodusu yayılmaya başladı. Blizzard’ın eski oyunlarından olan Warcraft 3 ve Starcraft’ın remasteredları çıktı. Geriye tek seçenek kalıyor, Diablo. Serininde en sevilen oyunu ikinci oyun olduğu için tahminler Diablo 2 üzerinde.

Hearthstone

Hearthstone genellikle her Nisan ayında yeni sezona geçiş yapar. Bu yüzden Blizzconline’da da  Hearthstone’un yeni sezon paketi ile ilgili ipuçları içeren kısa tatlı bir sinematik izleme ihtimalimiz yüksek. Hearthstone’dan pek bir sürpriz beklemiyorum, Blizzconline’a özel bundle benzeri bir şey Blizzard Store’a eklenebilir.

Diğer Oyunlar

Blizzard her ne kadar Heroes of the Storm’u unutsa da Blizzconline’da boş geçeceklerini sanmıyorum. Blizzconline’a özel yeni bir karakter tanıtımı gelebilir. Warcraft 3’ten ise bekledikleri ilgiyi alamadıklarını düşünüyorum, o yüzden Warcraft 3’e özel bir reklam sinematiği izleyebiliriz.

Bizi Başka Neler Bekliyor?

  • Blizzard Store’a özel indirimler
  • Online Konser(Blizzcon şuana kadar hiçbir senesini konsersiz geçirmedi. Hatta 2014 yılında Metallica’yı konuk ettiler.)
  • Blizzconline’a özel her oyuna içerik veren bir paket(Ben bu yazıyı yazarken Blizzcon Bundles: The Celebration Collection mağazaya eklendi bile.)
  • MURLOCLAR!

Artık Blizzconline’a hazırız! Blizzconline sonrası yenilikleri anlattığım yazıda görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.