Soğuk Kış Aylarında İçinizi Isıtacak 8 Film

Küresel Isınma yüzünden havalar her ne kadar çok soğumasa da kış aylarında içinizi ısıtacak film tavsiyeleri vermek istedik. Listede izlemediğiniz bir filmle karşılamanızı umarak hadi başlayalım!

The Holiday

Iris (Kate Winslet), İngiltere’de yaşayan bir gazetecidir ve iş arkadaşı Jasper (Rufus Sewell) için yıllardır karşılıksız bir aşk beslemektedir. Aşkı karşılıksız çıkınca derin bir üzüntüye girer. Bu sırada, Amerika’da yaşayan ve film fragmanları hazırlayan Amanda (Cameron Diaz), erkek arkadaşının onu aldatması üzerine onu terkeder ve yaşadığı yoğun tempodan uzaklaşmak ister. İnternette tatil yerleri ararken, evleri herhangi biriyle bir süreliğine karşılıklı değiştirmeyi sağlayan bir site bulur. Amanda, İngiltere’deki Iris’in evi için onunla iletişime geçer ve karşılıklı olarak evleri yılbaşına kadar değiştirme kararı alırlar. Iris, Amerika’ya gelir ve burada Amanda’nın arkadaşı Miles (Jack Black) ile tanışır ve gün geçtikçe yakınlaşıp daha fazla zaman geçirmeye başlarlar. Amanda ise İngiltere’de Iris’in kır evinde kendini rahatlatmaya çabalarken eve gelen (Iris’in erkek kardeşi) Graham (Jude Law) ile tanışır. Hiçbir kadın Jude Law’ın karizmasına hayır diyemediği için aralarında aşk başlar. Sevgiliniz ya da kız arkadaşlarınız ile kış aylarında izlenilebilecek tatlı bir film.

Wonder

J. Palacio’nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan Wonder filminde Auggie Pullman 5. sınıfa geçmek üzere olan bir çocuktur. Ancak doğuştan gelen yüzündeki kalıcı deformasyon geçirdiği onlarca ameliyata rağmen düzelmemiştir. O yaşına dek hiç okula gitmemiş, evde ailesi tarafından eğitim almış ve dışarıyla ilişkisi, hep bir kask aracılığıyla olmuştur. Sıradan bir okul olan Beecher’a başladığı günden itibaren bazılarının alay konusu olsa da aslında çoğu kişiden bir farkı olmadığını göstererek, dış görünüşün ne kadar önemsiz ve kalbinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlayacaktır. Owen Wilson ve Julia Roberts ebeveyn rolündeler. Geç olmadan herkesin izlemesi gereken filmdir.

The Greatest Showman

P.T. Barnum’un dünyaca ünlü sirkini kurma öyküsünden uyarlanmıştır. Eşi Charity ve 2 küçük kızıyla sıradan bir hayat yaşayan P.T. Barnum (Hugh Jackman), ailesine daha müreffeh bir hayat yaşatamamanın verdiği üzüntüyü her gün hissediyordur. Bir akşam kızlarıyla konuşurken aklına bir fikir gelir: Daha önce hiç görülmemiş şeyleri, insanlarla buluşturacaktır. Bu fikir ilk başta pek kabul görmese de kurucusu olduğu sirk, aldığı birçok tepkiye rağmen müthiş bir başarı kazanacaktır. Filmin zengin oyuncu kadrosu olduğunu da söyleyelim. Zac Efron, Michelle Williams, Zendeya ve Rebecca Ferguson’ı bir arada izleme şansı buluyoruz. Film kadar filmin müzikleri de çok güzeldir. Filmden sonra albümü dinlemeyi unutmayın.

The Bucket’s List

Carter Chambers (Morgan Freeman) kanser teşhisiyle hastaneye kaldırılır. Hastanede yattığı odaya yeni bir hasta gelir. Kendisi aynı zamanda hastanenin de sahibi olan Edward Cole (Jack Nicholson)dur. Edward Cole’a da kanser teşhisi konur ve 6 ay, en iyi ihtimal ile bir yıl yaşayacağı söylenir. Carter bir ara elindeki kağıda bazı şeyler karalarken Edward Cole’un dikkatini çeker. Listede Carter yapmak isteyip de yapamadığı şeyleri yazmıştır. Gözlerinden yaş gelene kadar gülmek gibi. Edward Cole bunlara kendince bir şeyler ekler. Daha sonra arkadaşını ikna eder ve listedekileri yapmaya başlarlar. 2 efsaneyi izlerken istemsizce gülümseyeceksiniz.

Silver Linings Playbook

Film Matthew Quick’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. Yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in tek amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Nikki’yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zor olacaktır. Bir yemekte, aile dostu Tiffany (Jennifer Lawrence) ile karşılaşan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir ‘iyilik’ karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi içinde “umut ışığı” olacak yeni bir kapı açacaktır. Pat’in babası rolünü de Robert De Niro canlandırmaktadır. Film 8 dalda Oscar adaylığı almıştır. Jennifer Lawrence bu filmdeki performansıyla en iyi kadın oyuncu Oscar ödülünü kazanmıştır.

Midnight in Paris

Evlilik hazırlığı yapan nişanlı çift Inez ve yazar Gil, Inez’in babasının iş gereği Paris’e gelmesini fırsat bilip, küçük bir tatil için bu gözde Avrupa şehrine giderler. Aslında her şey eğlence ve aşk dolu bu Avrupa kentini gezmekten ibaretken, damat adayı Gil’in Paris caddelerinde gece yarısı gezerken yaşadığı gerçeküstü maceralar birçok şeyi etkileyecektir. Oyuncu kadrosunu görünce film daha çok ilginizi çekecektir. Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni, Michael Sheen, Tom Hiddleston, Léa Seydoux gibi birbirinden yetenekli oyuncuları izleme şansı buluyoruz. Sanat filmlerinden hoşlanıyorsanız bu filmden ayrı bir hoşlanacaksınız.

The Terminal

Steven Spielberg’ün gerçek bir olaydan esinlenerek çekmiştir. Doğu Avrupa’dan Krazokya adlı bir ülkeden New York’a gelen Viktor Navorski’nin (Tom Hanks) öyküsünü izliyoruz. Amerika yolundayken ülkesinde askerî darbe olması üzerine Viktor, New York’un JFK’de mahsur kalır. Pasaportu artık geçersiz olduğu için ABD’ye girme hakkını yitirmiş durumdadır. Ülkesindeki savaş bitinceye kadar havaalanı terminalinin transit yolcular salonunda beklemek zorundadır. Zamanla havaalanı görevlileri ile dost olur ve hatta bir hostesle (Catherina Zeta-Jones) arasında duygusal bir bağ gelişir. Viktor’un Amerika’ya gelme amacı ise babasının bir zamanlar çok sevdiği Amerikalı bir müzik grubundan aldığı imzalı fotolardan eksik olanı tamamlamaktır. O sanatçıyı bulup imzalatmak için yolculuğa çıkmıştır.

Pretty Woman

Vivian Ward, bir sokak kadınıdır. Sahip olduğu kötü şans onu yakışıklı, çok başarılı ve ünlü bir işadamı olan Edward Lewis ile karşılaştırır. İkili, Lewis’in Los Angeles’tan ayrılıp New York’a geri döneceği 1 hafta boyunca birlikte zaman geçirecektir. Ancak para karşılığı yapılan bu anlaşmaya günler ilerledikçe duyguları da karışmaya başlayacaktır. Julia Roberts ve Richards Gere’nin mükemmel kimyasını izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.