Minecraft Live: Eklenecek olan yeni canlıyı siz seçin

Hayatta kalma, yapı yapma, tarla kurma ve benzeri birçok içerik barındıran Minecraft 200 milyondan fazla satış yapmış durumda. Ayrıca Minecraft şu anda en çok anlık oyuncu barındıran oyunlardan da biri. Bu kadar çok oynanmasının birçok sebebi var elbette; gerek modlanabilirlik olsun, gerek sunucu çeşitliliği olsun, gerek oynanış olsun birçok neden sayabiliriz. Ancak en önemli sebeplerden biri ise Minecraft’ın sürekli geliştiriliyor olması, yeni eşyalar, yeni oynanış mekanikleri, yeni canlılar yeni yapılar ve daha birçok şey Minecraft geliştiricileri tarafından oyuna sürekli olarak ekleniyor ve bu durum oyunun devamlı oynanabilir olmasını sağlıyor.

27 Eylülde Minecraft resmi Youtube kanalında yayımlanan videoda yeni bir geliştirme duyurdular. Ancak bu biraz farklı bir duyuru, çünkü bu videoda 3 yeni canlı(mob) geleceğini duyurdular ve bu canlılardan hangisinin oyuna eklenmesini istediğimizi sordular. Evet, oyuna eklenecek canlıyı biz seçeceğiz. 3 Ekimde https://twitter.com/minecraft adresinde yapılacak canlı yayında oy kullanabilirsiniz, en çok oy alan canlı bir sonraki güncellemede oyuna eklenecek. Youtube kanalında birer gün aralıklarla yayımlanan videolarda bize bu canlıların özelliklerinden bahsettiler. Sizler için bu canlıların özelliklerinden bu yazıda bahsedeceğiz.

ICEOLOGER

Minecraft Dungeons oyununu oynayanlar bu canlıyı hatırlar, kendisi taş kalpli bir Illager. Bulutları dondurarak tepenize devasa kütlelerde buzlar atıp sizin canınızı sıkmaya çalışacaktır. Dağlarda yaşayan bu canlı artık dağlarda ev yapan oyuncular için büyük bir tehlike haline gelecek.

MOOBLOOM

Iceologer’ın aksine bu sefer tatlı mı tatlı bir canlıyla karşılaşıyoruz, sarı renkli, sevimli, zararsız olan bu ineğimizin sırtında çiçekler de mevcut. Bu yüzden arılarla oldukça iyi arkadaş, ancak birbirleriyle nasıl etkileşime geçiyorlar henüz bir bilgimiz yok. Mooshrooma benzeyen bu sevimli canlıları çiçek biyomunda (Flower Forest) bulabilirsiniz.

GLOW SQUİD

Son canlımız ise Okyanus biyomunda karşılaşacağımız parlak bir arkadaş olan Glow Squid’ler. Kendisi hakkında şimdilik pek bir bilgiye sahip değiliz. Ender gözü gibi parlak bir vücuda sahip, zararsız olan bu canlıyı görmek istiyorsanız Minecraft Live etkinliğinde oy vermeyi unutmayınız.

Canlılar hakkında şimdilik bu kadar bilgiye sahibiz. Oylama sonucu belli olduktan sonra seçilen canlı hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız gibi gözüküyor. Eğer siz de oy vermek istiyorsanız Minecraft Live etkinliğini kaçırmayın ve dilediğiniz canlıya oy verin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.