Ubisoft Etkinliğinde Neler Oldu?

Bu yaz bol bol etkinliğin içinde kendimizi kaybedip heyecandan karnımıza ağrılar gireceğini zannederken her şey tepetaklak oldu. Herkes minik etkinlikler yapıp havalı laflar söyleyerek bizi beklentiye sokup hayal kırıklığına uğratıyor. Nvidia’nın RTX3000 serisinin konferansı dışında beni tam olarak tatmin eden bir etkinlik olmadı. PS5 duyurulan etkinlik fena değildi ama sanki bir iki bomba eksikti orada. Bakalım Ubisoft etkinliği nasıl olmuş?

Immortals Fenyx Rising

Eski adı Gods & Monsters olan ama yeni adı mobil oyuna benzeyen Immortals Fenyx Rising’in çıkış tarihi sonunda duyuruldu. 3 Aralık’ta çıkacak olan oyunun sonunda oynanış videosu gösterildi. Daha önce Stadia üzerinden bir oynanış sızmıştı. Oyunun arayüzünü sonra tasarlamak için şimdilik Assassin’s Creed Odyssey’in arayüzünü kullanması ve bunun sızması büyük talihsizlik oldu. Şimdi ise isim değişikliğiyle kendini yeniledi.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Assassin’s Creed Odyssey karışımı bir oyun olan Immortals Fenyx Rising, PC’dekiler için  tam bir hazine. Nintendo Switch sahibi olmayıp The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ı oynama şansını bulamayanlar için alternatif bir deneyim olacak gibi duruyor. Zeus başta olmak üzere bu mitolojide yer alan birçok karakteri görme fırsatımız olacak. Oynayanların yorumlarına göre güzel bir oyun olmuş. Açık Dünyası göstermelik boş etkinlikler yerine kaliteli bir görev yapısına sahip olursa yılın oyunu adayları arasında bile görebiliriz.

Prince of Persia: Sands of Time Remake

İnsanların yıllardır beklediği bazı şeyler vardır. Yeni bir Prince of Persia oyunu da bunlardan birisiydi ancak Ubisoft belli ki böyle düşünmüyor. Özensiz, düşük maliyetle ve kısa sürede yapıp bir tane remake’i ortaya bırakmak istemişler, satışlara göre de gelecek oyunları daha yüksek bütçeli ve daha kaliteli yapmayı düşünüyorlar sanırım. Yenilenmiş grafikler, kamera açıları ve animasyonlar ile karşımıza çıkacağını açıklasalar da eski oyunun birebir kopyası gibi duruyor.

Ubisoft, Remake ve Remastered arasındaki farkı pek bilmiyor. Eski oyunun çözünürlüğünü arttırıp önümüze servis edeceksiniz Remastered diyebilirsiniz. Nostaljik duygularla insanları tuzağa düşürecekler.

Scott Pilgrim vs the World : The Game Complete Edition

PS3 ve Xbox 360 için çıkan Scott Pilgrim oyunu, 10 yılın ardından yeni konsollar için gelecek. 8 Bitlik animasyonlarıyla 2 boyutlu arcade bir beat ’em up oyunu olarak eğlenceli bir mini oyun gibi, sanki bir indirimde alınıp denenebilir.

Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion ilk duyurulduğunda heyecanlandığımız sonra burun kıvırdığımız bir oyundu. İlginç gözükmesine rağmen kendini sürekli tekrar edip sıkıcı bir core-loop’a sahip olacağını düşünüyorduk. Ubisoft, oyunlarının benzer yapıda olduğunu ve satışlarının düştüğünü fark edip hepsini erteledi. Yeni eklemelerle birlikte gösterdikleri Watch Dogs Legion çok eğlenceli gözüküyor. Oyunu deneyenlerin dediklerine göre şu anki hali daha güzel olmuş. Ubisoft, ciddi hacker atmosferi yerine Saints Row tarzını benimsemeleri gerektiğini öğrenmiş, bunun üzerine yoğunlaşarak komik bir evren yaratmışlar.

İkinci oyunda San Francisco bizi çok etkilemişti, Legion da Londra ile bizi bir hayli etkileyecek. Birbirinden farklı onlarca karakteri ekibimize katıp yaşlılar çetesi, nerd çetesi veya James Bond ajanlar çetesi kurabileceğimiz oyunda minik bir sürpriz de var. İlk oyunun ana karakteri Aidan Pearce da Watch Dogs Legion’da yer alacak.

Riders Republic

Ubisoft etkinliklerinin en büyük hatası, konferans bitmeden önce son bir şey daha(one more thing) diyerek spor oyunlarını duyurması. Sony bunu diyip Uncharted 4 veya God of War duyuruyor, Microsoft Halo duyuruyor. Ubisoft ise Steep veya Riders Republic duyuruyor.

Uplay’de 269 lira (60$) gibi pahalı bir fiyat etiketiyle çıkacak olan oyunda yarışlar yaparak diğer oyuncuları yenmeye çalışacaksınız. 20$ veya ücretsiz bir oyun olsa çok fazla oynanacak olan oyunu pahalıya satmaları biraz saçma olmuş. Steep gibi ilerde PS Plus ile ücretsiz verirler.

Ubisoft etkinliği beklenileni veremedi gibi duruyor. Bu minik etkinliklerle az oyun duyurmaları veya aynı oyunların farklı videolarını göstermeleri heyecanı öldürüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.