NBA 2K21: Yeni Nesil Konsollara Oyun Yapalım Derken Eski Nesli Unutmak

Sonbahar dedik mi oyuncuların aklına ya NBA ya da FIFA oyunları gelir. Her sene Eylül-Ekim aylarında çıkar ve satışlarda rekorlar kırıp senenin en başarılı oyunlarından olurlar. Beğenmeyeni de çok olur, her sene aynı oyuna para veriyoruz, bir önceki oyundan daha çok fark olsa keşke deseler de bu oyunlardan kaçış yoktur. 1 sene boyunca nasıl olsa oynayacağım denir ve alınır. Bakalım bu seneki NBA 2K nasıl olmuş?

Ben çok fazla spor oyunları oynayan biri değilim. Spor oyunları benim için arada sırada arkadaşlarımla birlikte girip eğlenip çıktığım oyunlardır. NBA 2K21 de yine arkadaşlarınızla ve tek başınıza oynarken eğlenebileceğiniz bir oyun olmuş. Oyundaki detay ve çeşitlilik seviyesi artmış, yeni şut animasyonları eklenmiş. Gamepad’deki stickleri ile şut atabileceğiniz veya turnikeye girebileceğiniz şekilde yenilikler eklenmiş. Serinin bir önceki oyunuyla grafik farkı pek devasa olmasa da dokuların ve ışıklandırmaların hafif geliştirildiğini söyleyebilirim. Animasyonlar da daha gerçekçi yapılmış, müzikler de bildiğiniz gibi yine güzel.

Her sene olduğu gibi yenilenmiş bir MyCAREER deneyimi var. The Long Shadow ile birlikte 10 tane lisanslı kolej programından başlayarak NBA’e doğru yükselmek için mücadele edebilirsiniz. Neighborhood modu ile sahillerde kapışıp daha çok eğlenebilirsiniz.

Asıl Sıkıntılı Kısımlara Gelelim!

PS4 Pro’da oyunu oynarken fan sesinden başka bir şey duyamıyordum. Pro olmasına rağmen çok fazla ısınıyor ve fps düşüşleri oluyordu. Tabii ki de bunu eski nesil konsolların yaşlılığına bağlayabiliriz ama hem serinin bir önceki oyunundan grafik farkında sıçrama yok, hem de PS4 Pro olmasına rağmen nasıl bu kadar konsolu zorlayabilir. Pro, normal PS4’lerin neredeyse 2 katına yakın bir güce sahip. Bunun optimizasyonunu berbat yapmalarının hiçbir açıklaması yok. Pro’da bile böyleyse slim sahiplerini hiç düşünmemişler demektir. Bazı oyuncularda da çok fazla bug olmasını göze alırsak, NBA 2K21’in teknik anlamda biraz sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. PS5 ve Xbox Series X’i hedef aldıkları için eski nesil konsolların pabucunu dama atmışlar.

Yeni Konsolları mı Beklesek?

Eğer bir NBA hayranıysanız oyunu zaten satın almış ve şu an oynuyorsunuz demektir. NBA hayranı değilim, arada sırada arkadaşlarımla oynuyorum veya kendim biraz girip çıkıyorum diyenlerdenseniz yeni konsolları bekleyebilirsiniz. Bu nesilde pek alınmaya değer olduğunu düşünmüyorum. Sırf NBA 2K21 için yeni konsol alın da diyemiyorum ama zaten alacaksanız yanında da bir NBA 2K21 alıp oynayabilirsiniz. Hem o zamana kadar güncellemelerle daha oturmuş bir oyun olabilir. Tabii NBA 2K21’i yeni nesilde oynamak için 74.99€’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.