Batman Hush: Bu Sefer Hazırlıklı Olan Batman Değil!

Batman’in en çok sevilen çizgi romanlarından olan Batman Hush’ı sonunda okuma fırsatı bulabildim. Hush’ı okurken, Batman’in en doyurucu ve lezzetli akşam yemeklerinden birini yediğimi fark etmem fazla uzun sürmedi. Başım ağrıyor olsa bile okumaya devam etmekten kendimi alıkoyamadım.

Bu Sefer Hazırlıklı Olan Batman Değil!

Hikayemize Killer Croc ile dövüşerek başlıyoruz, düşük zekalı ve vahşi olmasına rağmen zekice kurgulanmış bir plana sahip olması Batman’imizi şaşırtıyor. Karşılaştığı bütün zorlukların büyük bir resmin bir parçası olduğunu yavaş yavaş anlıyor olsa da yeterli ipucuna asla ulaşamıyor. Dünyanın en büyük dedektifinin, bu zor bulmacayı çözmeye çalışmasını izlerken gitgide daha çok heyecanlanıyorsunuz. Batman ne kadar düşünürse düşünsün asla zamanında yetişemiyor çünkü ilk defa rakibi ondan bir adım önde! Gizemli düşmanımız Batman’i çok iyi tanıyıp, yapabileceği her hareketi önceden tahmin ederek kusursuz bir plan yapıyor.

Planın kusursuz olmasının yanında Batman’in en zayıf yönlerinden saldırmaya çalışması daha da sinir bozucu oluyor. Spider-man’in May halasına nasıl saldırıyorlar ise Batman’in de bütün sevdikleri tehlikede ve herkesi tek başına korumak zorunda. Her zaman her yere yetişmesi de imkansız olduğu için omuzlarındaki yükün altında ezilirken, suçluluk duygusuyla kendini paramparça ediyor. Batman’i ilk defa bu kadar sinirli görüp aynı öfkeyi de onunla paylaştığıma tanık oldum. Kolay sinirlenen biri değilim ama öfkeden kudurarak kendimi kaybettim.

Gotham’ı çok özlemişim.

Baştan çıkarıcı Catwoman ile birlikte kafa karıştırıcı planların içinde kaybolurken Gotham’ın kirli ve karanlık sokaklarında gezmeye doyamayacaksınız. Neredeyse tüm Gotham’ı dolu dolu gezip tanıyabileceğiniz bir macera olduğunu söyleyebilirim. Daha önce hiç çizgi roman okumadıysanız veya Batman’e hangi çizgi romandan başlayalım diye düşünüyorsanız Batman Hush tam size göre. Batman’in tüm düşmanlarını ve dostlarını bu çizgi romanla tanıyabilirsiniz; çünkü Hush, karşılaştığınız her karakteri güzelce size tanıtıyor.

“Catwoman’ın bu kadar baştan çıkarıcı göründüğü nadir yer var. Batman’in kahramanımsı ama korkulan imajının bu kadar iyi kullanıldığı da çok az.” – Publishers Weekly

Batman Hush’ı bitirdiğimde üst düzey kaliteye sahip 1.5 saatlik bir film izlemişim gibi hissettim. Bu konsantre deneyim ekstra çok hoşuma gitti. Tek şanssızlığım ise Arkham Knight’ı oynamış olmamdı. Batman Hush’ı Arkham Knight oynamadan önce okusaydım daha çok etkilenirdim. Bunun nedeni de benzer hikayelere sahip olmaları. Arkham Knight, senaryosunu ve hikayesini Batman Hush’tan esinlenerek kurgulamış. Farklı nüansları olsa da aynı olan noktaları bir hayli fazla. Yine de Batman Hush okuduğuma asla pişman değilim. Bu sürükleyici ve özenle hazırlanmış hikayeyi, bir de güzel bir şekilde işlenerek verilmesini deneyimlemek iyice tatmin ediciydi. İnanılmaz lezzetli ve doyurucu bir akşam yemeği gibiydi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.