Hideo Kojima ve Junji Ito Gerçekten Birlikte Çalışacak Mı?

Efsanevi korku mangakası Junji Ito ve oyunların saygıyla önünde eğildiğimiz ustası Hideo Kojima‘nın bir araya gelme haberi hepimizi heyecanlandımıştı. İkilinin birlikte çalıştıklarında ortaya çıkartabilecekleri hayallerimizi süsleyen o korku oyununun potansiyeli tüyler ürperticiydi. Ortada resmi bir açıklama veya Kojima Productions‘un bir korku oyunu üzerinde çalıştığına dair kesin bir açıklama olmasa da bu ikilinin bir görüşme halinde oldukları haberleri yayılmıştı. Böyle bir ihtimalin karşısında da heyecanımızı dizginlemek elbette ki mümkün değil.

Junji-Ito-Whispering-Woman-HQ

Junji Ito’ya herhangi bir oyun projesinde çalışıp çalışmadığı sorusu yöneltilmişti. Ito’nun cevabı ise ”Hideo Kojima ile şu an üzerinde çalışıyor olabileceği bir korku oyunu üzerine konuştuk. Beni bu projesine davet etti ancak ortada bir detay yok.” şeklinde olmuştu. Bu birkaç kelime ile birlikte çıkmamış bir oyuna dair umut tohumları ortaya atılmış oldu.

Junji Ito daha sonra hayranlara belki de yanlış bir umut aşıladığından dolayı özür dileyerek Kojima ile birlikte çalışma teklifini abartmış olabileceğini dile getirdi. Kojima, manga sanatçısını bir oyunda çalışmaya gerçekten davet etmişti ancak bu davet sadece birlikte katıldıkları bir partide sadece bahsi geçen, kesinliği olmayan bir durumdu.

kojima
”Daha önceki röportajda Bay Kojima’dan bir davet aldığımı söylemiştim, ancak aslında bu bir partide bana ”Eğer bir fırsat olursa, senden yardım isteyebilirim.” şeklinde söylediği bir düşünceden ibaretti. Bay Kojima’dan ve yanlış umut vermiş olabileceğim hayranlardan özür dilerim.”

Aslında Junji Ito, Kojima’nın bir korku oyunu üzerinde çalıştığına bile değinmemişti. Junji Ito’nun verdiği bu ufak demeç hayrandan hayrana, oyuncudan oyuncuya yayılarak internetin alev almasına sebep olmuş ve Ito’nun sözlerinin aslından uzaklaşmasına yol açmıştı. Yine de biz bu ikilinin hiç gerçekleşmemiş oyununun ihtimalini çok sevmiştik.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.