Space Force: The Office Ekibinden Uzay Macerası

The Office’i hala izlemesem de Steve Carell’ın sempatik yüzü, beni her zaman mutlu etmiştir. Netflix’in yeni dizisi Space Force’u da duyunca hemen izlemeliyim diye düşünmüştüm. Space Force, zaten ilgi çekici bir konsept iken bir de Steve Carell ve Greg Daniels’ın ellerinden görmek onu daha da ilginç yapıyordu. Bakalım, Donald Trump’ın “Space Force kurmak istiyorum” kararıyla dalga geçerken eğlenceli bir şeyler ortaya çıkarmışlar mı?

Nasıl Olmuş?

Space Force, komik karakterlerin birbirleriyle etkileşimleri sonucu bir hayli eğlenceli dizi olmuş. Yakın zamanda izlediğim The Good Place veya Community kadar güldüğümü söyleyemem ama çok akıcı ve hafif bir dizi olarak çerez gibi gitti diyebilirim. 10 bölümden oluşması ve bölümlerin 35 dakika olması bunun en önemli sebeplerinden biri. Diziyi bitirdiğimde ise karnımın hala doymamış olduğunu fark ettim. Daha fazla izlemek ve daha fazla tatmak istiyordum. Space Force, ilerledikçe daha da güzelleşen bir dizi ve 2. sezonu gerçekten çok umut vadediyor.

General Mark R. Naird (Steve Carell) ve Dr. Adrian Mallory (John Malkovich) karakterleri arasında hoş bir kimya yakalanmış. General Naird, askeri başarısıyla Space Force’un komutasına gelirken; John Malkovich ise yaptığı önemli araştırmalarıyla bilim başkanı olarak geliyor. General Naird, tahmin edebileceğiniz gibi sorunlarını silahlarla çözerken işler daha da kötü bir hal alabiliyor. Dr. Mallory ise bilimsel yollara başvurarak Generali ikna etmeye çalışıyor. Bu ikilinin çatışmasını izlemek hem dizinin daha eğlenceli olmasını sağlıyor, hem de dizinin sürükleyiciliğini arttırıyor.

Eğlenceli Yan Karakterler

Dr. Mallory ve  General Naird dışında bir bilim ekibimiz var. Silicon Valley dizisinden Jimmy O. Yang de bu ekibin yüzü oluyor diyebiliriz. Jimmy O. Yang’i Space Force’ta görmek beni mutlu etti. Friends’ten tanıdığımız Lisa Kudrow da General Naird’in eşi rolünde dizide bulunuyor. Ayrıca geçen sene çıkan Sonic The Hedgehog’da Sonic’in sesi olan Ben Schwartz da bu dizide. Space Force’un sosyal medya hesaplarını kontrol eden birini oynuyor. Enerjik kişiliğiyle de diziye renk katmış.

General Naird’in kariyeri kadar aile içi problemleri de hikayede işleniyor. Hem kariyerinde hem de ailesinde bunca sorunla boğuşurken ana karakterimizin ne kadar zorlandığını ve çöküş yaşadığını görüp üzülüyoruz. Her engele rağmen neşesini kaybetmemesi ve sürekli mücadele etmesi karaktere hayranlık duymamıza sebep oluyor.

Space Force Üssü’nde Neler Oluyor?

Uzayda yeni bir düzen kurmak için sık sık kalkış gerçekleştiren ekibimizin başına gelmeyen kalmıyor. Diğer ülkelerle rekabet etmek için işlerini aceleye getirmekten tutun da sabotajlara kadar giden olaylar sonucu General Naird sinirden küplere biniyor. Sinirli haliyle de ürettiği çözümlerin sonucu hep komik oluyor, Dr. Mallory ile kafa kafaya verip birlikte çözüm ürettiklerinde ise son derece havalı oluyorlar.

Sonuç

Space Force, beklentinizi çok yüksek tutmadan izleyebileceğiniz keyfili bir dizi olmuş. Steve Carell’ın ekran süresinin daha uzun olmasını isterdik, ama onun dışında genel olarak diziyi beğendik. Başlarına gelen maceralarla hoş bir nüans yakalamışlar. ABD hükümetini zekice eleştirmelerini de takdir etmek gerek. Dizide de hükümetin her şeye karıştığını ve Steve Carell’ın nasıl delirdiğine tanık olabilirsiniz. Space Force, ilerleyen sezonlarda çok daha başarılı olacak gibi duruyor, yerlerinizi şimdiden kapmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.