Tekrar Tekrar İzlediğimiz Fragmanlar – 1

Bazı fragmanları öyle severiz ki tekrar tekrar izlemekten kendimizi alıkoyamayız. Bir filmi izledikten sonra bile fragmanı unutmamız bazen mümkün olmaz. Müziğiyle kurgusuyla sizi ekrana kitler ve her hatırladığınızda açıp bir daha izlersiniz. Bu listede tekrar tekrar izlediğimiz film ve animasyon fragmanlarını konuşacağız. Sevdiğimiz bütün fragmanları bu listeye sığdırmak imkansız olacağından buna “1” adını verdim. Tahminimce her listede 5-10 fragmana değiniriz ve ilk fragmanımızla başlayalım:

Logan

Logan’ı son yolculuğuna uğurladığımız filmin dramatik olarak bir ağırlığı olmasını elbette ki bekliyorduk ama verdikleri ilk fragmanla bunu içimize kadar işlemelerini hiç beklemiyorduk. Johnny Cash’in Hurt şarkısıyla birlikte karakterlerin yaşadığı zorlukları fragmanda bile hissediyorduk. Way Down We Go’lu fragmanı da çok sevsem de bu fragmanın yeri bende ayrı. Özellikle dk 1.00’dan sonrası duygu şelalesi…

Baby Driver

Edgar Wright’ın muhteşem iş çıkardığı Baby Driver, fragmanıyla bile insanı mutlu ediyor. Arabaların motorlarından tutun frenlerine kadar çıkardığı tüm seslerin ve hatta bütün çevrenin müzikle harika uyumuna şahit olduğumuz bu filmde, aynı uyumun fragmanda da olduğunu görüyoruz. Özellikle dk 1.40’dan sonrasını kaç kere izlediğimi ben bile bilmiyorum. Hatta telefonuma indirip tekrar tekrar izliyordum, hala izliyorum.

Avengers: Infinity War

…and get this man a shield!

10 yıldır bu savaşın gerçekleşmesini bekliyorduk ve bu savaşa hazırlanırken kendi çaplarında harika bir evren kurmaları sayesinde ilk fragmanı gördüğümüz anda tüylerimiz diken diken olmuştu. Tekrar tekrar izlemeyi bırakamıyor, müziğiyle birlikte inanılmaz heyecanlanıyorduk. Bu sefer ne yapacaklar, nasıl kurtulacaklar sorusuyla birlikte fragman heyecanımıza heyecan katmayı başarmıştı.

JoJo Rabbit

JoJo Rabbit, film olarak baştan sona fazlasıyla eğlence dolu olmasının yanında fragmanı da bir o kadar eğlenceli. Müziğin doğru zamanda girmesi ve karakterlerin güzelliğiyle gayet etkileneceksiniz. Bu kadar ağır dramatik bir konsepti, Waititi nasıl eğlenceli hale getirmiş bilmiyoruz ama JoJo Rabbit’e mutlaka bakın!

Spider-man into the Spider-verse

Japonca dublajlar her zaman kaliteli oluyor. Herhangi bir şeyin Japonca dublajlı versiyonunu izlerseniz elbette ki eğlenceli olacak. Spider-verse de Spider-man ile ilgili en iyi içerik olmasıyla birlikte bu furyaya kolayca katılıyor. Tabii ki burada da asıl etkiyi müzik yapıyor. “TK from Ling tosite sigure – P.S. RED I” o kadar güzel ki fragmanın her sahnesine aşırı uyumlu.

Tekrar Tekrar İzlediğimiz Fragmanlar – 1” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.