14 Şubat Özel: Sevgilinizle İzleyebileceğiniz Filmler

Yılın en romantik günü için film tavsiyelerinde bulunmak istedik. Sevgilinizle izlerken keyif alabileceğiniz filmleri seçmeye çalıştık. 8 filmlik mini listemize hadi başlayalım.

Shakespeare in Love

William Shakespeare’in ölümsüz eserlerinden biri olan Romeo ve Juliet hikayesinin uyarlanmasını konu alıyor. Genç William Shakespeare (Joseph Fiennes) tiyatro için oyun yazan biridir. Yaşadığı dönemden dolayı tiyatroda kadınların rol alması yasaktır. Güzeller güzeli Viola De Lesseps (Gwyneth Paltrow) erkek rolüne bürünüp erkeklerin arasına sızar ve tiyatroya katılma şansı bulur. Viola istemediği biri ile evlenmek üzeredir. Bir yandan da William ile de aşkları büyür.

En büyük aşk hikayelerinden biri olan Romeo ve Juliet, tiyatro için sahnelenmeye başlanır. Yer yer insanı gülümsetiyor yer yer üzüyor. Zengin oyuncu kadrosuna sahip olan bu filmde başrollere eşlik eden oyuncular; Ben Affleck, Judi Dench, Geoffrey Rush, Colin Firth, Tom Wilkinson. 13 Akademi ödülüne aday gösterilip en iyi film dahil olmak üzere 7sini almıştır.

Grease

Broadway müzikalinden sinemaya uyarlanmıştır. 1958 yazında Danny Zuko (John Travolta) ve Sandra Olsson (Olivia-Newton-John) bir yaz aşkı yaşamıştır. Yaz biterken Sandy Danny’e Avustralya’da okula devam edeceğini söyler ve çift ayrılmak zorunda kalır. Danny, okuduğu okul olan Rydell Lisesisinde deri ceketli serseri çetesi olan T-Birds’ün başıdır. En yakın arkadaşları Kencikie, Doody, Sonny ve Putzie ile yaz tatilinde ne kadar eğlendiğini ve çapkınlığını anlatırken, Avustralya’ya gitmeyen ve tesadüfen aynı okula kaydolmuş olan Sandy ile karşılaşır. Şarkıları dinledikçe dans etme isteğiniz oluşacaktır. İçlerinde en bilinen şarkı olan Summer Nights Oscar’a şarkı kategorisinde aday olmuştur. 

13 Going on 30

Bazen dilediğimiz dilekleri dikkatli seçmek gerekiyor. 13.yaş doğum günü istediği şekilde gitmeyen Jenna’nın tek bir dileği vardır. O da 30 yaşına gelene kadar saklanmak. Elindeki dilek tozuyla isteği yerine gelir. 30 yaşında olan Jenna (Jennifer Garner), çoğu kadının isteyeceği bir hayata sahip olmuştur. Fit bir vücut, New York’ta güzel bir daire, yakışıklı bir erkek arkadaş, muhteşem bir iş ve ünlü arkadaşlar. Jenna bunlardan memnun kalmayıp yakın arkadaşı olan Matt’i (Mark Ruffalo) bulmak için işe koyulur. Matt’i bulduğunda ise pek umduğunu bulamaz. Romantik-Komedi türünde olan film akşamınızı neşelendirecektir.

He’s Just Not That Into You

Türkçe ismi Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar olan filmimizde birçok tanıdık yüz göreceksiniz. Greg Behrendt ve Liz Tuccillo’nun kitabından esinlenilen, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanı konu anlatıyor. Söz konusu insanlar ilişki havuzunun sığ kısmından evlilik hayatının derin ve bulanık sularına doğru ilerlerken bir yandan karşı cinsin işaretlerini okumaya bir yandan da “istisna yoktur” kuralına istisna oluşturmaya çalışıyorlar. Kadroya gelecek olursak: Scarlett Johansson, Bradley Cooper, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Jennifer Connelly, Drew Barrymore…

Friends with Benefits

New York’ta yaşayan Jamie (Mila Kunis) bir şirketin oldukça becerili insan kaynakları sorumlusudur. Dylan (Justin Timberlake) ise Los Angeles’ta çalışan bir sanat yönetmenidir. Jamie yeteneklerini kullanıp Dylan’ı New York’a yerleşmeye ikna edince, yolları da kesişir. Aşktan ve ciddi ilişkilerden canı yanmış olan Dylan ve Jamie farklı bir şeyler aramaktadır. Tanıştıktan sonra bağlanmanın olmadığı, sadece eğlencenin ve sorgusuz seksin ağır bastığı bir ‘arkadaşlık’ kurarlar. Birlikte geçirdikleri zamanı her ne kadar arkadaş gözüyle baksalar da bir yerden sonra duygular işin içine karışıyor. Duygu olmadan yapılan her iş tatmin etmeyebiliyor. İlişkilerin Hollywood romantik komedilerindeki gibi mutlu sonla bitmediğine inanan bu iki insan bakalım ne yapacak? 

Passengers

Avalon adlı uzay gemisi, Homestead II adında çok uzak bir koloniye 5000’den fazla kişiyi götürmek üzere 120 yıllık bir yolculuk yapmaktadır. Giden kişiler bu yolculuk sonunda sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilmek için özel tasarlanmış “uyku kapsüllerinde” uyutulmaktadırlar. Ancak yaşanan teknik bir sorun nedeniyle tamirci Jim Preston (Chris Pratt) ve yazar Aurora Dunn’ın (Jennifer Lawrence) kapsülleri olması gerekenden önce açılır. Gemide bir başlarına kalan ikilinin önünde, hala 90 yıllık bir yol bulunmaktadır.

The Proposal

Kitap editörü olan Margaret Tate (Sandra Block) Amerika’da kalabilmek için evlenmek zorundadır. Önündeki tek seçenek asistanı olan Andrew Paxton’dur (Ryan Reynolds). Andrew, kendince birkaç şart sunar. Bunlardan biri de ailesi ile tanışmak üzere Alaska’ya yolculuk yapmak. Alaska’da sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plâna sonuna kadar bağlı kalmak zorunda kalırlar. Baştan sona kadar sıkmayan ve gülümseten bir yapım.

Angus, Thongs and Perfect Snogging

Filmin ismine bakınca değişik bir anlam bekleyebilirsiniz ama erkeklerin genel olarak cevabını tam olarak bilmediği bir soruyu seçmek istemişler. Kızlar erkeklerden ne ister? Konusu ise 14 yaşındaki Georgia Nicholson’un 15. yaş günü partisini düzenlerken bir erkek arkadaş bulmaya çalışmasını anlatıyor. Kategorisi gençlik filmi olarak geçse de sevgiyi bu filmde de izleyeceksiniz. Film bittikten sonra yüzünüzde gülümsemeyle kalkacaksınız. Günümüzde başarılı aktör olan Aaron Taylor-Johnson’ın da ergen halini bu filmde göreceksiniz.

Siz de kendi tavsiyelerinizi aşağıya yazabilirsiniz. Listemizdeki filmleri izlediniz mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.