Minik Farenin Ansiklopedisi: Çocuklar ve Ebeveynleri İçin Eğitici Oyun

Oyunlar etkileşimli yapıları ile sadece eğlendirmekle kalmaz, eğitici olarak da şekillendirilebilir. Minik Farenin Ansiklopedisi bunun en tatlı örneklerinden bir tanesi. Minik bir fareyi yönlendirdiğimiz,  kendi ufak maceranızı yaratırken aynı zamanda öğrendiğimiz bir oyun Minik Farenin Ansiklopedisi. Çocuklara yönelik olan bu oyunda bir çocuğun direkt deneyimini görmek istediğimden, 6 yaşındaki kardeşimle birlikte oynadım. Basit kontrolleri sayesinde o kolayca oynarken ben de başında durup oyunda karşımıza çıkan bilgileri okudum. Oyun tamamen Türkçe!

Birkaç haritadan oluşan bu oyunun çizimleri inanılmaz sevimli, haritalar özenle ve karmaşıklıktan uzak dizayn edilmiş. Her şey tamamen çocukların en iyi deneyimi almasını sağlama amacıyla dikkatle yerleştirilmiş oyuna. Bu haritalarda çeşitli hayvanlar, böcekler, bitkiler, mantarlar var. Merak edip büyüteç işaretini tıkladığınızda bunlar hakkında bilgiler içeren bir kart beliriyor ekranda. Oyunda sağdan sola yürüyor, yer altına iniyor, suda yüzüyor veya ağaçlara tırmanıyorsunuz. Fareyi yönlendirirken kardeşimin ”bu neymiş?” diye merak edip incelemesini izlemek çok hoştu. Okuduğum bilgileri ise ilgiyle dinliyordu. Arkada çalan müzikler çok dinlendirici ve keyif verici. Birlikte geçirdiğiniz kaliteli ve iyi zamanı daha da parlatıyor. 

Ebeveyn ve çocukların birlikte vakit geçirip eğlenmesine, bunu yaparken de çocukların pek çok şey öğrenmesine alan sağlayan harika bu harika oyunu tüm ebeveynlere tavsiye edebilirim.

Oyunun Türkçe çevirisi için Uygar Kibar‘a teşekkürler!

Minik Farenin Ansiklopedisi Steam’de 10,50 TL.

Buradan oyuna ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.