Disco Elysium Potansiyeline Sahip Gamedec Türkçe Çıkabilir

Cyberpunk evreninde geçen izometrik bir RPG oyunu olan Gamedec ile tanışmalısınız. Oyunu yapan Anshar Stüdyo, daha önce Divinity Original Sin 2, Baldur’s Gate 3, Observer gibi oyunların clientini yapmış. Şimdilerde kendi büyük projeleri olan Gamedec ile ilgileniyorlar. Kickstarter ile gerekli fonu sağlamış ve oyunu bitirmeye odaklanmışlar.

“Gelecekteki  fantastik bir dünyada, bir oyun dedektifi olarak rol yapmanın ruhunu deneyimleyin.”

Birkaç Türk oyuncunun uğraşmaları sonucu da Gamedec’in Türkçe dil desteğine sahip olabileceğini öğrendik. Oyunun resmi fragmanı Türkçe Altyazı desteğine sahip olunca da ister istemez umutlandık. Zaten firmanın kendisi de Türkçe dil desteği için nabız yokluyor. Oyun ilginizi çektiyse Steam İstek listenize eklerseniz gerekli desteği sağlamış oluruz.

Gamedec’in gerçekten de potansiyeli çok yüksek, başarılı bir şekilde çıkış yaparsa Disco Elysium gibi ödülleri kendisinde toplayabilir. Böyle bir oyunu da Türkçe oynamak bir hayli kıymetli. Oyunu deneyenlere göre Gamedec “saf bir RPG deneyimi” sunuyor. Bu da demektir ki metin sayısı çok fazla hatta belki de dili ağır bile olabilir. Burada da ana dilimizde oynamanın önemi daha da artıyor.

Umarız hem istek listesi olarak hem de satış olarak gerekli desteği alır da Anshar Studios gibi bağımsız oyun stüdyolarının gözlerini diktiği bir pazar oluruz.

Türkçe Dil Desteğine Sahip Olan Resmi Fragman

Bizi takip edin!

Bir Cevap Yazın